Život plný farebných nápadov

 

„Buď odvážny, buď divoký a nádherný“ – týmto mottom Astrid Lindgrenovej sa riadi aj nemecká návrhárka šperkov Dana Roski. Spolu s manželom Nicolasom a synom Edenom žije v mníchovskom apartmáne.

 

 

Originálny štýl

Návrhárka šperkov značky „Wald Berlin“ má ustavične nejaké farebné nápady či predstavy, a tie prenáša aj do svojho príbytku.

 

 

 

 

Sweet dreams are made of this… Po úvodnom verši, ktorým začína skvelý rockový hit od Eurythmics – „Sladké sny sú stvorené z tohto…“ – by v prípade Dany Roski mohli nasledovať slová odkazujúce na rôzne propriety ako svetlý krikľavý nábytok, out-of-the-box doplnky či výrazy charakterizujúce štýl, ktorý sa vymyká z aktuálnych top trendov. Napríklad v spálni sa rozhodla pre malinové odtiene a pútavé dekorácie v podobe mnohých vankúšov, kytice suchých kvetov, zrkadla „slnka“, avantgardných nočných stolíkov a stolných lámp…

 

Pri jedle či zábave

„Okrem prírody a ľudí ma najviac inšpiruje môj domov. Milujem jeho auru. Na tomto mieste, v tejto starej budove nájdete ohromne veľa príbehov, napríklad voľakedy tu býval nezabudnuteľný Freddie Mercury!“ Nielen šperky a drahokamy sú Daninou veľkou vášňou, ale taktiež kvety v mimoriadnych vázach či svietidlá roztodivných tvarov.

 

Scandi meets glam… Na hojdacích drevených stoličkách okolo stola z čierneho mramoru sa rodina stretáva pri jedle i zábave. Tento priestor často poslúži aj ako domáca kancelária.

 

 

 

Svieži kútik v obývačke

Život s dieťaťom je plný farieb a úžasnej energie a keď jeho mama miluje netradičné riešenia rozmanité kombinácie dizajnov a tvarov, nie div, že sa Dana Roski rozhodla vytvoriť pre svojho syna inšpiratívny zábavný detský kútik v obývacej izbe, ktorý skvele komunikuje so zvyškom interiéru.

Typická Dana… Zelené kreslo nemusí perfektne ladiť so zvyškom tlmeného, ​​teplého dekóru – práve takéto „výstrednosti“ najviac miluje!

 

 

Tradícia aj kreativita

„Je to pekná tradícia odovzdať dieťaťu kúsok rodinnej histórie. Aj preto Eden zdedil toľko mojich starých hračiek, napríklad malé drevené zvieratká,“ vyznáva sa Dana Roski. V jeho hernom kútiku ho dennodenne rozveseľujú a pri detskom stole zároveň môže objavovať kreatívnu stránku svojej mamy.

Nebojte sa, nehryzie… Koberec v tvare leva slúži ako mäkká podložka pri stavaní veží z rôznych kociek a blokov. Biele prasiatko zasa slúži ako príručný stolík, pričom v detskej fantázii sa z neho často stáva verný priateľ a spoluhráč.

 

 

Westwing, Peter Michal > foto Westwing

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2021