Zákazníci chcú inteligentnú domácnosť

Interiérová dizajnérka Denisa Kurtišová pôsobí v kuchynskom štúdiu Domoss v Trenčíne. Pri tvorbe projektov kladie dôraz nielen na funkčnosť a kvalitne dotiahnuté detaily, ale tiež na to, aby sa v nej užívatelia cítili príjemne.

w-rozhovor_domossInteriérovému dizajnu sa profesionálne venuje od roku 2005. Najskôr pracovala v menších kuchynských štúdiách, od roku 2010 však začala spolupracovať so spoločnosťou DOMOSS, ktorá okrem kúpeľňového štúdia ponúka klientom aj špičkové kuchyne Sykora, Eggersmann, Poggenpohl, my!kitchen, pracovné dosky a keramické zásteny. Ako vraví, pri práci je perfekcionistka a všetko, čo do kuchyne navrhne, musí mať opodstatnenie a účelnosť. To je aj dôvod, prečo jej služby vyhľadáva predovšetkým náročnejšia klientela. Má rada jednoduchosť, čisté línie a chladné farebné tóny v kombinácii s prírodným drevom. Rada pracuje s doplnkami, pri riešení návrhov sú vraj jej poznávacím znamením.

K čomu najviac inklinujú klienti? Zákazníci si stále žiadajú jasné farby kombinované s drevom, čisté, hladké línie, bezúchytkové systémy či momentálne veľmi obľúbený vintage štýl, ozdobné obklady a dlažby.

Čo je pre vás najdôležitejšie a určite v nej nesmie chýbať? Jednoznačne kvalitné materiály, a to sa týka výberu kuchyne, pracovnej dosky i jedálenského nábytku. Ssamozrejme, nemožno zabudnúť ani na spotrebiče. Tie do značnej miery ovplyvňujú aj životnosť kuchyne, preto je pri ich výbere kvalita veľmi dôležitá.

Aký najnovší dizajnový trend vás zaujal alebo pobavil? Osobne mám veľmi rada prírodné materiály, a tie dominujú aj v tomto roku: drevo, kameň, keramika, v podobe dekoratívnych prvkov mosadz a meď. V kombinácii s modernými prvkami pôsobia veľmi dobre, preto tento trend rada používam aj pri mojich návrhoch. Nedávno ma pobavili veľké farebné chladničky v motíve anglickej telefónnej búdky.

Lenka Horňáčková, foto: Jozef Barinka, archív kuchynského štúdia Domoss Trenčín

w-img_0036 w-kuchyna-celok w-novak2 w-novak4