Záhradný nábytok z Mountfieldu

Záhradný nábytok už dávno nepredstavuje len pohodlné spočinutie, ale reprezentuje tiež záhradu a vkus jej majiteľov. Mal by byť odolný, dizajnom nadčasový, aby záhradu či terasu skrášľoval aj po rokoch.

Aké sú najmodernejšie trendy v oblasti záhradného nábytku? „Vyberať možno z množstva dizajnov a farebných variácií. V ponuke sú stoly, stoličky, lavice a celé zostavy z masívneho dreva, napríklad z veľmi tvrdého tropického tíku či eukalyptu, ale tiež z rôznych odolných moderných materiálov. Niektoré z nich, napríklad kompozit Duranite, zvládnu rozmedzie teplôt -20 až + 50 °C,“ približuje Martin Veselý, špecialista na nábytok spoločnosti Mountfield.

Dary trópov: eukalyptus a teak Túžite po odolnom záhradnom nábytku, ktorý nezničia prvé slnečné lúče ani nerozmočí pár dažďových kvapiek? Vsaďte na dlhoveký tropický eukalyptus alebo extrémne odolný teak. Eukalyptus statočne odoláva korózii, nepoznačí ho slnko ani kyslý dážď v mestách. Medovo hnedé sfarbenie poteší oko a jednoduché štýlové tvary zapadnú do každej záhrady, stačí už len doladiť farbu poťahov podľa vlastného vkusu. Teak patrí k najcennejším drevinám. Toto tropické drevo s vysokým obsahom kaučuku a prírodných olejov je veľmi tvrdé, pevné a pružné zároveň. S prehľadom sa vyrovná s extrémnymi vonkajšími vplyvmi, veľmi dobre odoláva voči poškodeniu hmyzom, drevokazným hubám, plesniam či agresívnym chemikáliám. Vysoká odolnosť predurčila tík pre jeho využitie ku stavaniu lodí. Krásna kresba dreva našla uplatnenie v prvotriednej stolárskej práci, vyrába sa z neho nábytok, podlahy aj hudobné nástroje. Dôstojné zastúpenie má aj pri výrobe luxusného záhradného nábytku. Vďaka vynikajúcej odolnosti voči rozmarom počasia i vode môže pokojne stáť pod šírym nebom hneď vedľa bazéna.

Pre milovníkov pohodlia Najnovší trend záhradného nábytku predstavujú variabilné zostavy nízkeho sedenia, ktoré malými stolíkmi a čalúnenými kreslami pripomínajú skôr nábytok do obývacej izby, ako do záhrady. Do pozornosti dávame zostavu Portals z ponuky Mountfieldu. „Variabilnú zostavu Portals tvoria len dve základné časti, štvorcový stolík a obdĺžniková pohovka. Sú však vymyslené tak šikovne, že umožňujú vytvárať nespočetné kombinácie priamo na mieru záhrady či terasy,“ odporúča Martin Veselý. „Zostava pôsobí elegantne, vzdušne či už v kombinácii bielej konštrukcie a svetlo šedých čalúnov, alebo v kombinácii tmavo šedej konštrukcie a bledých čalúnov. Vzhľadom k povrchovej úprave hliníka a kombinácii s odolným eukalyptovým drevom ľahko odoláva poveternostným vplyvom.“ www.mountfield.cz