Wellness domček

 

Keď sa majitelia rodinného domu v okrese Mělník rozhodli obohatiť svoju záhradu o malé wellness centrum, oslovili architektku Lenku Bidermanovú, aby sa ich nápad pokúsila zhmotniť v nejakom zaujímavom návrhu. A výsledok? Nadmieru elegantný. Napokon, posúďte sami…

 

 

Rozľahlá záhrada rodinného domu očarí príjemným charakterom zmiešaného lesa. Pobyt v takejto záhrade, to je relax sám o sebe, nieto ešte keď si sviežu prírodu možno dožičiť vo wellness „domčeku“ s voňavou cédrovou saunou, bublajúcou vírivkou či vo vonkajšom vyhrievanom bazéne, ku ktorému je to z nej doslova len na skok.

 

 

Bezpečná jaskynka

Interiér je na stenách i dlažbe obložený keramickým obkladom, pričom tmavá dlažba, steny i strop navodzujú pocit bezpečnej jaskynky a nekonkuruje výhľadu na upokojujúcu zeleň, ktorý sa ponúka cez bezrámové presklené steny do troch strán.

Tlmené osvetlenie interiéru zabezpečujú svietidlá dômyselne začlenené do medzier akustického podhľadu, pričom jeho dekor sivej kamennej dyhy osvetľujú zo stropu spustené čierne výklopné reflektory. Samostatným osvetlením disponujú vírivka, sauna i Kneippov chodník s masážnymi kamienkami a teplou a studenou vodou.

Latková štruktúra akustického podhľadu zabezpečuje (aj napriek ostatným materiálom odrážajúcim zvuk) príjemné počúvanie hudby, keďže vďaka skrátenej dobe dozvuku nevznikajú nepríjemné „plieskavé“ ozveny, také typické pre bazénové prevádzky. Lamelový podhľad taktiež umožnil umiestniť doň vývody vzduchu, ktoré smerujú na okná, a bránia tak neželanému zahmlievaniu a roseniu sklených stien.

 

 

So všetkým komfortom

Vstupný priestor určený na prezliekanie je vybavený vešiakmi a lavicou so zásuvkou pre každého člena rodiny. Všetky dvere hlavného priestoru wellness sú posuvné a sklené, aby prepúšťali svetlo, zároveň sú nepriehľadné, aby zachovávali súkromie pri prezliekaní či na toalete. Za bielymi bezobložkovými dverami je ukrytá technická miestnosť s potrebnou technikou, ba i s výrobníkom ľadu, ktorý si otužilci radi pridávajú do ochladzovacej kade. Pre menej odhodlaných je v sprchovom kúte pripravená sprcha i vedro na olievanie. So saunou susedí malý priestor pre vinotéku, uloženie pohárov či iný riad a tiež pre čisté uteráky a prestieradlá. Sauna, obloženie a vstavaný nábytok sú z aromatického cédrového dreva a interiér dopĺňajú masážne kreslo MassageExpert, pohodlné štýlové ležadlá s drevenými opierkami a malý príručný stolík.

 

 

Oľga Ovečková > foto Robert Žákovič

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER november-december 2023