Výnimočné kuchyne z Decodomu

Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné? Podľa najväčšieho slovenského výrobcu nábytku farebnosťou, materiálmi a mixovaním štýlov.

Farebnú kolekciu Decodomu pre rok 2017 tvoria odtiene kašmíru, šedého kameňa a farba fjord, ktoré sa ideálne kombinujú s monochromatickou bielou, rôznymi odtieňmi sivej, cementovej alebo tmavou grafitovou farbou. Prednosť pred donedávna trendovými lesklými povrchmi dostávajú matné povrchy. Z drevinových dekórov bude tento rok dominovať dub v rôznych farebných alternatívach.

V ponuke Decodomu hrajú významnú úlohu melamínové materiály. Vyznačujú sa veľmi kvalitným povrchom (synchropor), štruktúru dreva kopírujú nielen kresbou, ale aj hĺbkou, čo prispieva k ich prirodzenému vzhľadu. Na dotyk pripomínajú masívne drevo. Tohtoročný módny odtieň – grafitová farba – nachádza v kolekcii nových materiálov svoje miesto na predných plochách, pracovať s ňou začali aj výrobcovia úchytiek, doplnkov a svietidiel. Dobre vyzerá samostatne i v kombinácii s drevom, neutrálnou bielou či rôznymi stupňami sivej a taktiež s prírodnými tlmenými uni farbami. Grafitový odtieň pôsobí elegantne a určite sa zaradí medzi výrazné trendy najbližšieho obdobia. Samozrejme, pamätá sa aj na zákazníkov preferujúcich bielu farbu.

Decodom obohacuje sortiment kuchynských liniek aj o tmavú nerezovú oceľ, jej atraktívny lesk sa bude objavovať na kuchynských úchytkách i spotrebičoch, výborne si však „rozumie“ už spomínanou s grafitovou farbou. Pokiaľ ide o štýl kuchýň, trendom je kombinácia zdanlivo nesúrodých prvkov, ktoré majú spoločného menovateľa: farbu, tvar, materiál. Prostredníctvom ich citlivého kombinovania možno vytvoriť jedinečný priestor, odzrkadľujúci osobnosť a individualitu majiteľa. Odkiaľ v Decodome čerpajú inšpirácie, ako ich zavádzajú do výroby, ako vychádzajú v ústrety individuálnym požiadavkám klientov nám priblížila Ing. Petra Podobová, vedúca vývojového oddelenia Decodom.

Ing. Petra Podobová

Odkiaľ čerpáte inšpiráciu pri inovovaní a navrhovaní modelov?

Našou snahou je vždy prinášať najnovšie trendy. Sledujme a osobne navštevujeme dôležité výstavy v celej Európe, kde sledujeme najmä dizajnovú líniu. Farby a tvary prezentované na veľtrhoch sú následne veľmi žiadané. Inšpirácie získané z výstav spracujeme v našom vývojovom oddelení a tie, o ktorých si myslíme, že majú predpoklad naplniť požiadavky zákazníkov, realizujeme. Veľkú pozornosť venujeme aj vlastným nápadom. Každý rok navrhneme niekoľko desiatok nových modelov, do predaja sa však z nich dostane len malé percento, ale to už ide o skutočnú esenciu dobrých nápadov.

Dobré nápady si vyžadujú vysokú úroveň výroby…

Pravidelne inovujeme výrobné zariadenia a zavádzame nové technológie. Opracovanie hrán laserom je už v našej výrobe zabehnuté a postupne ho aplikujeme na viac modelov. Pri dopĺňaní nových výrobných liniek kladieme dôraz na kvalitu opracovania a rýchlosť výroby. Kvalita je zárukou dlhej životnosti, rýchlosť zárukou zákazníkovej spokojnosti. Snažíme sa urobiť pre to maximum, výrobný závod v Topoľčanoch momentálne zamestnáva viac ako tisíc ľudí.

Kde si zákazníci môžu novinky prezrieť „naživo“?

Premiéru dostupnú pre širokú verejnosť predstavujeme na výstave Nábytok a bývanie v Nitre. Vždy sa tešíme na reakcie návštevníkov, prinášajú nám dôležité postrehy a informácie. Nové modely následne vystavíme v našich predajniach, zároveň ich zaraďujeme do 3D plánovacieho softvéru, aby zákaznícki poradcovia mohli prvým záujemcom kresliť plány ich aplikovania. Celý proces zavádzania noviniek je potrebné dobre naplánovať, pri takom veľkom počte pobočiek a vystavených modelov ide o náročnú úlohu.

Ste pripravení vyhovieť aj klientom s vyhraneným vkusom?

Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne. Predaj kuchýň je veľmi špecifický, pretože aj keď platia isté univerzálne pravidlá, každý má iné zvyky pri varení, a tie sú pre neho podstatnejšie ako ergonómia. Áno, pri návrhu kuchyne sme schopní rešpektovať individuálne požiadavky klienta a dávame ich do súladu s našimi skúsenosťami, dokonca sa vieme prispôsobiť aj niektorým požadovaným technickým riešeniam. Naše kuchyne sú obrovská skladačka z množstva samostatných skriniek a ak nejaká skrinka do skladačky chýba, vieme ju dodatočne vyrobiť.

Čo všetko si možno predstaviť pod sloganom „všetky služby na jednom mieste“?

Aby nábytok skutočne plnil svoju funkciu, musí byť nielen vyrobený a predaný, ale aj bezpečne dopravený, odborne zmontovaný a riadne udržiavaný. Služby patria ku kľúčovým ukazovateľom kvalitného obchodu. Preto ich ponúkame kompletne pod našou garanciou. Chceme, aby zákazník dostal všetko na jednom mieste. Od návrhu až po montáž a uvedenie do prevádzky. Všetko so zárukou a odbornou garanciou.

Na aké ďalšie novinky okrem kuchýň sa môžeme tešiť?

Ponuka nábytku z Decodomu je veľmi široká, zahŕňa niekoľko modelov do každej miestnosti v domácnosti. Zariadiť si u nás možno nielen kuchyňu, ale aj obývačku, jedáleň, spálňu, detskú izbu, kúpeľňu, predsieň, pracovňu, kanceláriu… V každej kategórii pribudli pre rok 2017 nové farby dreva, napríklad dub Wotan a dub Riviera, obe povrchové úpravy majú veľmi krásnu štruktúru aj kresbu. Do spální a detských izieb sme navrhli novú posteľ Uno i šatníkové skrine. Majú spevnenú konštrukciu a vydržia skutočne dlho. Všetky novinky môžete sledovať v našich predajniach alebo na našej web stránke. www.decodom.sk