Všetko v osobnom štýle

 

Od nábytku na mieru až po suveníry z ciest

Vo svojom apartmáne v historickom centre Milána si Alessandra Pellegrino vytvorila očarujúci svet podľa vlastných predstáv a vkusu. Každý jeho kút pôsobí originálne a vyžaruje pozitívnu energiu – od nábytku na mieru až po suveníry z ciest.

 

 

Alessandra rada kombinuje, a tak v jej apartmáne nájdete starožitnosti, moderné solitéry i diela interiérových dizajnérov. Kuchyňa, najunikátnejšia časť domu, ležadlo či zrkadlo s nápisom pochádzajú z dielne interiérovej dizajnérky Giovanny Carboni, ktorá rada interpretuje historické bytové doplnky a dáva im nový život.

„Kuchyňu považujem za výnimočné miesto v dome a vždy som snívala o kuchyni v štýle 30. rokov s mosadzou a mramorom v čerešňovej farbe. Vzhľadom na to, že príliš často nevarím, chcela som, aby kuchyňa korešpondovala s celým interiérom aj ostatnými dekoráciami – nechcela som riskovať, že sa mi znudí, ako sa to často stáva v prípade moderných kuchýň.“

 

 

 

Fascinujúca atmosféra

Alessandra si doteraz živo spomína na svoje prvé pocity z apartmánu: „Hneď, ako som prvýkrát vstúpila do svojho budúceho bytu, ovanuli ma jeho priestory zvláštnou energiou. Neskôr som zistila, že patril Piere Casbelli, tanečnici Teatro alla Scala, ktorá v jeho salóne mávala vyučovacie hodiny tanca. Tmavé parkety a nádherné svetlo prúdiace dnu veľkými oknami dodávajú tejto miestnosti jedinečnú, všadeprítomnú a fascinujúcu atmosféru.“

 

 

Zážitky i splnené sny

Alessandra Pellegrino pracuje ako zástupkyňa šéfredaktorky online sekcie Condé Nast Traveler Italia a Architectural Digest Italia a v rámci služobných povinností veľa cestuje. Aj preto jej domov skrášľuje mnoho suvenírov z ciest po celom svete. Z malého trhu v Mexiku si priniesla Madonnu, z Maroka – koberce, z Indie – textil, z Islandu – sošky, z Taormina – hlavy Moro, z Ománu – lampu, zo starožitníctva – archaickú zemeguľu, ktorá kedysi slúžila ako bar (svoje najlepšie obdobie zažila v sedemdesiatych rokoch minulého storočia), tej určila miesto vedľa pohovky. Všetky tieto predmety miluje a vždy jej pripomenú pekné zážitky, no najviac si obľúbila vaňu, ktorú umiestnila – v spálni. Kúpeľ vo vani miluje, v nej nachádza úľavu aj odpočinok po návrate z práce. Vždy snívala o voľne stojacej vani, s nohami v retro štýle. Jej sen sa napokon naplnil, keď si takú jedného dňa zaobstarala a umiestnila pred posteľ.

 

 

Westwing, Peter Michal › foto Westwing

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2020