Tropické záhrady v Bratislave

Aj v drsnom podnebí Strednej Európy, ktoré ani náhodou nepripomína tropický raj, je možné vyčariť exoticky bujnú tropickú záhradu. V priebehu desiatich rokov začal medzi prvými v Bratislave realizovať takéto záhrady Ľubomír Bút, napriek tomu, že trópy sú od nás naozaj poriadne ďaleko. Viac nám o výbere vhodných rastlín a zakladaní takýchto záhrad priblížil Ľubomír Bút, majiteľ spoločnosti But EVERGREEN GARDEN.

Kostru tropických záhrad tvoria stálozelené, mrazuvzdorné stromy a kry. V žiadnej nechýbajú odolné kultivary stálozelenej, v lete kvitnúcej magnólie Magnolia grandiflora, často sa sadia facie Fatsia japonica s obrovskými laločnatými listami, fotínie Photinia fraseri, farebnosťou ich dokonale dopĺňajú Nandina domestica, aukuby, zelené alebo pestrolisté, na slnko zase drobnolisté portugalské vavrínovce alebo osmanty. V exotickej tropickej záhrade však nesmú chýbať ani bambusy. Viac sa dozviete v marcovom čísle.

Eva Butová, foto: But EVERGREEN GARDEN

w-02 banánovník Musa basjoo koncom leta ; tropická zóna záhrady Bratislava w-Bananovnik Musa basjoo kvitne 15 rokov po výsadbe, tropická záhrada Btatislava Rača w-Nebeský bambus -nandina- s červenými plodmi v decembri v tropickej záhrade v Bratislave w-Štýl HARDY TROPICALS záhrady v Bratislave w-V decembri vyšlo slnko v tropickej záhrade v  Bratislave