Tropické inšpirácie z Brazílie

 

Luciana Fernandez Gelfi navrhuje a organizuje originálne večierky, slávnostné parties, ale predovšetkým výnimočné svadby v jedinečnom štýle bossa nova. A v rovnako originálnom duchu brazílskych rytmov si zariadila i svoj domov.

 

 

 

Luciana Fernandez Gelfi sa vo svojom inšpiratívnom štúdiu Bossanova Festas venuje predovšetkým výberu kvetín a návrhom skvostných aranžmánov, pričom jej obchodná partnerka Gabriela Affonso Ferreira, absolventka architektúry, si pod svoje krídla berie technickú časť podujatí a vyhľadávanie vhodných lokácií na kreovanie výnimočného prostredia pre tú-ktorú slávnosť. Schopnosti tohto skvele zohratého ženského dua sa stali zárukou jedinečných zážitkov plných energie, šarmu a elegancie a skvelá povesť o ich „bossa nova parties“ už stihla preniknú do všetkých kútov Brazílie.

 

 

 

 

Palmy a veľa slnka

Luciana svoj úžasný zmysel pre eleganciu prejavila i pri zariaďovaní vlastného domova, ktorý dokonale korešponduje s tropickým podnebím Brazílie – nechýbajú v ňom tapety s palmami, bazén, ratanový nábytok a veľa slnka. Keď sa na jeden deň stala hostiteľkou kreatívneho tímu Westwing, pozvala ho k sebe domov… a z tejto návštevy vznikla foto séria výnimočných interiérových riešení.

 

 

 

Flair pôvodnej architektúry

Rodinný dom, v ktorom dnes Luciana býva, bol postavený v 40. rokoch minulého storočia, pričom s manželom sa doň nasťahovala pred desiatimi rokmi. Spočiatku tu plánovali zostať len krátko, aby sa postarali o manželovu babičku, zakrátko si však jeho atmosféru natoľko zamilovali, že sa rozhodli pre trvalé bývanie. Pustili sa do rekonštrukcie a dom prispôsobili potrebám rodiny s dvoma deťmi. Luciana, ktorá sa profesionálne venuje dekoráciám, zachovala viaceré tradičné prvky, vďaka čomu v dome stále cítiť originálny flair pôvodnej architektúry.

 

 

 

 

 

S dôrazom na detaily

Obývaciu izba na prízemí rozohrala v palete hnedých farieb. Pohovky s koženým čalúnením v koňakovom odtieni sa krásne hodia k sisalovým či zebrovým kobercom a tkaným vankúšom. V spálni prepracovanej do najmenších detailov pozornosť priťahuje opulentné čelo postele či množstvo perfektne upravených vankúšov s vyšívanými iniciálkami.

 

 

 

 

 

text Westwing, Peter Michal › foto Westwing, www.westwing.sk

 

Viac si prečítate v INTERIER-EXTERIER máj-jún 2020