Showroom par excellence

Bývalá čerpacia stanica CNG na Prístavnej ulici v Bratislave sa po rekonštrukcii zmenila na neprehliadnuteľne skvostný výstavný priestor spoločnosti Lexmed Studio. Na jednom mieste ponúka celý rad exkluzívnych noviniek a nápadov pre ľudí, ktorí dokážu oceniť peknú architektúru a kvalitný dizajn.

LexmedBH1A3131 Studio nie je na slovenskom stavebnom trhu žiadny nováčik. Rozvážnymi krokmi začal písať svoju históriu pred 23 rokmi v Čachticiach – výrobou schodísk, nerezových zábradlí, markíz a oplotení, ktoré dnes dotvárajú interiéry a exteriéry stoviek rodinných domov, bytov a firiem. Ku cti jej zakladateľa Ing. Ivana Šimončiča slúži, že od svojich začiatkov spoločnosť vynikala kreativitou i dômyselným prepracovaním každého detailu. Vďaka tomu sa začala rozvíjať úspešná dlhodobá spolupráca s elitnými slovenskými architektmi, pričom mnohé ich spoločné diela získali významné architektonické ocenenia. Napríklad na poslednom udeľovaní Cien za architektúru CEZAAR 2015 Lexmed spolupracoval na troch ocenených dielach.

Svoje ponukové portfólio okrem vlastných realizácií Lexmed v posledných rokoch rozšíril aj o ďalšie služby, v spolupráci firiem JOSKO, RENSON, DELCOMP či IN-DESIGN. Na bývalej čerpacej stanici tak návštevníci môžu symbolicky načerpať informácie o kvalite jednotlivých produktov – ako vyzerajú a fungujú v reálnej podobe.

BH1A3221 BH1A3203 BH1A3129 BH1A8044 BH1A3140

JOSKO

Rakúska firma Josko sa výrobe drevených a drevo-hliníkových okien venuje viac ako 55 rokov. Na trhu našich juhozápadných susedov je čo veľkosti dvojkou a jej produkty sú vyhľadávané v celej Európe vďaka mimoriadne kvalitnému dizajnu, variabilnosti a najmä premyslenej schopnosti naviazať aj v najmenších detailoch na konkrétnu stavbu, vrátane doplnkov. Za všetko hovoria mnohé ocenenia – za posledných päť rokov získali tri významné ceny Red dot design award.

Výrobky Josko sa prostredníctvom spoločnosti Lexmed Studio – ako exkluzívneho partnera a kvalitného realizátora projektov – natrvalo udomácnili aj na slovenskom trhu. Jednotlivé modely veľkoplošných okien spolu s výstupnými systémami sú v showroome odprezentované ako súčasť objektu. Klienti i architekti si teda priamo vyskúšajú ich funkčnosť v reálnej mierke, bez predvádzania čiastočných vzoriek či zmenšených modelov. Po dlhých rokoch čakania tak nemusia bežať za dizajnovými oknami do Rakúska. Na jednom mieste môžu vidieť bezrámové 3,2 m vysoké okná FixFrame a tiež vyskúšať najnovšiu novinku – motorické ovládanie sklopného okna, zabudované v okennom ráme. Taktiež môžu porovnať, aký je rozdiel okien a dverí vyrobených zo smreku alebo duba a čím sa od nich odlišuje exotický oregon, ktorý vyrastá v tvrdých podmienkach kanadskej tundry. A na vlastné oči sa presvedčia, že okná Josko sú veľmi flexibilné – dokážu sa prispôsobiť akémukoľvek štýlu, svojím materiálom, ale tiež investičným nákladom. K drevo-hliníkovému profilu sú k dispozícii vysokokvalitné plasto-hliníkové okná, ktoré sú pri pohľade z exteriéru na nerozoznanie. Pri vypĺňaní okenných otvorov kúpeľne, garáže či pivnice tak dávajú priestor na zníženie nákladov.

Rakúsky výrobca okrem okien ponúka aj vchodové a interiérové dvere – plastové, kompozitné či drevené modely, ale aj z kaleného skla. Súčasťou ponuky sú aj doplnky: LED podsvietenie dvernej škáry, madlá vchodových dverí či motorické odomykanie so snímaním biometrie pomocou odtlačku prsta (aj túto novinku si možno vyskúšať v Lexmed Studiu).

Za pozornosť stoja aj interiérové dvere MET 56 so skrytou zabudovanou hliníkovou zárubňou, ktoré majú pri hrúbke dreveného krídla 56 mm okrem čistého dizajnu aj výborný až 32 dB zvukový útlm. Len pre zaujímavosť, hrúbka štandardných dverí je spravidla 40 mm. Dverné krídla sa dajú objednať na mieru z množstva rôznych druhov dyhy i farebných odtieňov.

Pre väčší výber a individualitu interiéru si v Lexmed Studiu možno vybrať aj kľučky na okná i dvere od renomovaného talianskeho výrobcu Olivari. Kľučky a madlá v rôznych povrchových úpravách od firmy s viac ako 100-ročnou tradíciou dávajú široké možnosti zladiť ich s typom okien a dverí.

BH1A3279 BH1A3201 BH1A3195RENSON

Lexmed obohatil svoju ponuku aj o tienenia a tieniacu techniku belgického výrobcu Renson. V showroome sa nachádza ich najväčší výber v rámci celého Slovenska, Čiech a Maďarska. K tým najzaujímavejším patria hliníkové pergoly a tienenie Fixscreen. Vybavené sú otočnými strešnými lamelami, ktoré možno nastaviť do rôznych sklonov podľa polohy slnka. Zabezpečia tak nielen prirodzené vetranie, ale ochranu pred priamym dopadom ostrých slnečných lúčov. Inštalovaný dažďový senzor uzavrie strechu pergoly aj v čase, keď nie ste práve doma, čím účinne ochráni nábytok na terase. Pergoly Renson zabezpečujú aj odtok dažďovej vody skrytými vodnými kanálikmi do stĺpov, vďaka čomu po ukončení dažďa možno lamely opätovne otvoriť bez toho, aby voda pretiekla na nábytok.

Pergoly sú v ponuke vo všetkých RAL farbách a skladačkovým spôsobom ich možno dotvárať podľa ľubovoľných predstáv. Doplniť sa dajú napríklad o LED podsvietenie v stropných lamelách, prípadne bočným náladovým osvetlením. Na výber sú posuvné panely z cédrového dreva či hliníka, sklené posuvné steny, prípadne tienenie Fixscreen, doobjednať sa dá výhrevný panel aj s ozvučením.

Jednou z alternatív ku tradičným exteriérovým žalúziám tienenie Fixscreen. Pomerne často sa neriešiteľným problémom stáva tienenie náveterných strán, strešných apartmánov či rodinných víl na kopcoch. Pre prípad malej odolnosti exteriérových žalúzií voči nárazovému vetru je najvhodnejším riešením implementácia Fixscreenového tienenia, ktoré odoláva vetru s rýchlosťou 130 km/h. Vybrať si možno z viac ako 80 štandardných textílií, ale i „blackoutov“ pre úplné zatemnenie miestnosti či sieťok proti hmyzu. Absolútnou novinkou firmy Renson je tienenie Panovista Max, vyvinuté špeciálne na sklené rohy fasády. Vďaka nemu zostanú krásne čisté bez akýchkoľvek hliníkových vodítok, či laniek.

 BH1A3147 BH1A3307IN DESIGN

IN DESIGN, výrobca dizajnových garážových brán, ponúka fasádne a drevohliníkové brány na mieru. Najnovšiemu trendu modernej architektúry zodpovedá novo vyvinutá konštrukcia fasádnych brán, osadená v jednej línii s fasádou: garážová brána s identickým povrchom fasády je s ňou po zatvorení na jednej úrovni, čím spolu vytvárajú jednoliaty celok. Na úpravu povrchu sa v súčasnosti najviac používa drevo (IPE, céder), hliníkovo-kompozitné obklady (Alucobond, Reybond), cementovláknité dosky (Equitone, Cembrit), kompaktné dosky (Trespa, Fundermax), Corian, Cor-ten a iné.

IN DESIGN ako jediná firma na slovenskom trhu ponúka komplexný prístup pri výrobe a dodaní fasádnych brán, počnúc tvorbou projektovej dokumentácie v spolupráci s architektmi cez výrobu s použitím rovnakého obkladu ako na fasáde až po odbornú montáž.

Drevohliníkové garážové brány predstavujú plnohodnotný doplnok ku drevohliníkovým oknám. Pre náročných klientov predstavujú možnosť výberu garážovej brány bez kompromisov. Vyrábajú sa na mieru a majú celodrevenú zateplenú konštrukciu. Z exteriérovej strany sú opláštené hliníkovou kapotážou, identickou s povrchovou úpravou, aká je na oknách (komaxit). Z interiérovej strany je zasa použitá rovnaká drevina ako na oknách. Celé kovanie garážovej brány možno povrchovo upraviť v odtieni RAL a pružinový systém vyhotoviť s kapotážou.

BH1A3303 BH1A3288

DELCOMP

Z domácich výrobcov je v showroome zastúpenáfirma Delcomp,špecialista na dovoz a odbornú montáž exotických drevín – IPE, Céder, Cumaru, Heveatech, Teak – na exteriérové podlahy, drevené fasády či terasy a lavičky. Delcomp je výhradným dovozcom drevených podláh Heveatech pre Slovenskú i Českú republiku.

Lexmed Studio sa oplatí navštíviť. Okrem inšpirácie v ňom nájdete mnoho zaujímavých, jedinečných produktov. Ako hovorí majiteľ spoločnosti Ing. Ivan Šimončič: „Lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť.“ Skvelá príležitosť sa ponúka počas tradičného Týždňa otvorených dverí v Lexmed Studiu od 4. do 9. apríla 2016, kedy bude predstavených niekoľko noviniek.