Sedenie pod holým nebom

Teplé a slnečné dni nás vyťahujú z domovov, niekoho na bicykel, iného na vychádzku do lesa, no majiteľov domov väčšinou do záhrad a na terasy. Spočiatku skôr kvôli úprave po zime, aby sa neskôr – v najlepšom vegetačnom období – vedeli potešiť prírodou a najmä dožičiť si oddych a chvíľkové odpútanie od starostí.

w-santorini_ex2 w-valencia w-monaco w-minerva w-ibiza

Najvyhľadávanejší materiál Aby sme sa v záhrade či na terase cítili dobre, k tomu nestačí len pekné prostredie či dobrá atmosféra, ale aj primeraná dávka pohodlia. Medzi záujemcami o záhradný nábytok momentálne k najvyhľadávanejším patrí nábytok z umelého ratanu – odolný, príjemný na dotyk, navyše v rôznych dizajnových a farebných vyhotoveniach. Nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu, stačí k tomu voda, maximálne kefa. V kombinácii s vankúšmi, sedákmi a epedami sú chvíle strávené v záhradnej sedačke alebo v kresle z umelého ratanu také príjemné ako v ktoromkoľvek sedení v obývačke. Základ každého modelu tvorí pevná konštrukcia z hliníkového profilu, pričom jeho hrúbka má veľký vplyv na životnosť nábytku. Z tohto pohľadu je rovnako dôležitá tiež kvalita a hrúbka výpletu – od nich sa odvíja i cena jednotlivých modelov. Konečnú sumu však upravuje aj výber výplní (kvalita, hrúbka a typ textílie) a odolnosť poťahu voči mechanickému poškodeniu a povrchovému znečisteniu.

w-IMG_4155Pôvabný a w-komp2dlhodobo odolný Medzi veľmi populárne sa zaradil aj nábytok z brúseného hliníka v kombinácii s imitáciou dreva. A stálemu záujmu sa teší aj nábytok z liateho hliníka s povrchom upraveným práškovou vypaľovanou farbou pre jeho krásu a trvanlivosť. Kovový nábytok sa ideálne hodí na nekryté terasy a do otvorenej časti záhrady.

Užitočný spoločník Pohodu počas ostrých slnečných lúčov zabezpečí záhradný slnečník, najlepšie s s naklápaním podľa potreby – od vodorovnej až po zvislú polohu. Otváranie kľukou pri viac ako trojmetrovom rozpätí nevyžaduje veľké fyzické vypätie. Poťah zo 100 % polyestew-spolu1ru s teflónovou úpravou poskytne dokonalú ochranu pred dažďovou prehánkou, takže nie je dôvod rušiť záhradné posedenie.

Predajňa záhradného nábytku Teak & Garden sa nachádza v R1 centre na Rožňavskej ulici v Bratislave a ponúka aj atraktívne kolekcie záhradných doplnkov – napríklad bavlnené závesné kreslo v rôznych farbách i vzoroch, interiérový nábytok či bytové doplnky Tintinhal. www.teakandgarden.sk