Santa Sofia Milan – Moderný komfort v talianskom štýle

 

Keď sa majitelia hotelovej siete Radisson Collection rozhodli kúpiť budovu Allianz Italia v Miláne, premenu na päťhviezdičkový hotel a rekonštrukciu bývalých kancelárií zverili štúdiu Marco Piva, ktoré malo navrhnúť architektonické a interiérové riešenie celej budovy, pričom projekt realizovala spoločnosť Concreta, dodávateľ interiérov na kľúč.

 

 

Radisson Collection Hotel, Santa Sofia Milan, nový hotel značky Radisson Collection má strategicky skvelú polohu na križovatke ulíc Via Santa Sofia a Corso Italia, v živej štvrti Milána, na polceste medzi námestiami Piazza Duomo a Navigli. Po svojej vydarenej metamorfóze budova ponúka hosťom všetok príjemný vysoký komfort, taký typický pre hotely Radisson Collection.

 

Mestský štýl

Návrh interiéru hotela charakterizuje aktuálny mestský štýl s domáckym nádychom, štýl, ktorý kombinuje koncepty „business“, „urban“ a „loft“. V izbách, podobne ako v mestských loftoch, obývaciu časť od kúpeľní oddeľujú steny tvorené sklenými tabuľami v čiernych rámoch, cez ktoré preniká prirodzené svetlo presvetľujúce celý interiér. Vďaka tomuto riešeniu pôsobí apartmán opticky priestrannejšie a kúpeľne zároveň získali väčšiu svetlosť, pričom v prípade potreby možno intímne súkromie zabezpečiť zatiahnutím mäkkých tmavých závesov. Toto originálne využitie prirodzeného svetla si zaslúži osobitnú zmienku aj preto, že sa skvele dopĺňa so systémami vnútorného osvetlenia. Pri vstupe do izby sa nachádza diskrétne bodové svetlo navrhnuté tak, aby spríjemnilo prechod z tmavšej hotelovej chodby do hrejivého svetla apartmánu. Jeho interiér osvetľuje nepriame teplé žlté svetlo sálané LED pásmi v drážkach závesov ako aj za čelom postele (tu zároveň zvýrazňuje poťahovú látku), ktoré dopĺňajú závesné svietidlá, svetlá na čítanie a dekoratívne nástenné lampy. K nádychu exkluzívneho komfortu prispievajú i svetelné body v kúpeľni.

 

Na mieru

Jednotlivé izby sa líšia veľkosťou a výberom vybavenia s precízne volenými textúrami a detailmi navodzujúcimi prívetivú náladu. Pohovky, postele, nočné stolíky, šatníkové skrine, umývadlá, nábytok, zrkadlá i písacie stoly boli navrhnuté na mieru v štúdiu Marco Piva a vyrobené spoločnosťou Concreta, ktorá taktiež kompletne zabezpečila aj ostatné zariadenie (svietidlá, závesy, koberce, stoličky, kreslá, trezory, minibary, televízory…).

 

 

 

Polnočná modrá s dotykom červenej

Štúdio Marco Piva v súlade s vysokými nárokmi na dizajn päťhviezdičkového luxusného hotela uprednostnilo teplé materiály – drevo a kožu v dialógu s modernými prvkami – kovom a sklom. V palete farieb dominujú odtiene modrej s akcentmi červenej, pričom vo všeobecnosti dominuje sivá farba v rôznych odtieňoch až po čiernu, využívanú najmä na vymedzenie či definovanie hraníc jednotlivých zón a priestorov. Dotyk červenej žiarivo oživuje čalúnenie pohoviek a kresiel. Na čelá postelí i na tkaniny závesov rámujúcich zónu súkromia bola zvolená polnočná modrá. Dekoratívne záclony sú pre vytvorenie divadelného efektu, navodzujúceho útulnú, mäkkú atmosféru, kombinované s priesvitnými závesmi.

 

 

Peter Michal > foto OGS / www.radissonhotels.com

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2023