Room service

 

Ako skrotiť neporiadok v domácnosti

Ani ten najkrajšie navrhnutý interiér bytu nevyzerá dobre a neteší majiteľov, ak sa v ňom nedarí poriadku.

 

Či chcete, či nie, život vo svojej domácnosti realizujete prostredníctvom ohromného množstva predmetov, ktoré sa s obľubou zvyknú hromadiť, povaľovať sa na nepravdepodobných miestach alebo sa vzdorovito ukrývať práve v tom okamihu, keď ich najviac potrebujete. Ak sa topíte v neporiadku, úložný manažment zrejme nie je vašou silnou stránkou. Moderný dizajn pamätá aj na takých nešťastníkov a do prostredia domácností vnáša pevnejší rámec organizácie – prostredníctvom všakovakých zásuviek, premyslených priečinkov, oddelení, škatúľ, systémových organizérov a prehľadných poličiek pomôže skrotiť neporiadok a do chaotického života dostať aspoň náznak systému.

 

 

 

Dizajnérka Emanuela Gardin sa ponorila do témy intimity a vyvinula ušľachtilý bielizník Private. www.flou.it

 

 

 

 

 

Sektorový program nábytku Just Cube je koncipovaný ako prepracovaný modulárny systém, ktorý pomocou minimalistického a flexibilného tvaroslovia dokáže obhospodáriť mnohoraké úložné situácie. www.interluebke.com

 

 

 

Systémové riešenie skríň Valore zahŕňa aj šikovný integrovaný kútik s pracovným (alebo toaletným) stolíkom. V kombinácii farebného skla a masívneho dreva ho navrhol Sebastian Desch.

www.team7-home.com

 

 

Michal Lalinský › foto archív autora

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2021