Prímorský štýl

 

Ak vám učaroval prímorský štýl prázdninových víl na ostrove Tybee, Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka Westwing CEE, ponúka zopár tipov na podobné elegantné aranžovanie, ktoré si ľahko zamilujete pre nadčasovú kvalitu a jemnosť.

 

 

 

 

 

 

 

Marta Suchodolska radí aranžovať v odtieňoch béžovej, modrej a bielej a dodržiavať nasledujúce zásady.

  1. Konzistencia farieb

Upokojujúca farebná paleta prímorskej krajiny prispieva k nenáročnému odpočinku, a tak aranžujte nábytok a doplnky vo všetkých odtieňoch modrej spolu s dekoráciami, ktoré vyzerajú, akoby boli nájdené na pláži. Interiér tak naplní atmosféra harmónie a bude prispievať k príjemnému odpočinku a relaxu. Vyberajte biele, béžové, modré, tmavomodré a studené odtiene dreva.

  1. Farby pláže

Béžová v odtieňoch pláže, biela ako krehké mraky na oblohe a modrá evokujúca farby oceánu. Taburetky alebo koše v týchto kombináciách možno umiestniť do obývačky, spálne i kúpeľne.

  1. Vymeňte textílie

Vyberte si textílie, ktoré interiér krásne dozdobia a zahrejú. K odtieňom modrej spojeným s farbami oceánu pridajte doplnky a koberce z juty, tie interiér zaručene zútulnia.

  1. Rovnováha medzi materiálmi

Prírodné drevo, zdobený porcelán, vankúše s dlhými vlasmi – žiaden z týchto prvkov síce nebude dominovať, no byt či dom vhodne doplní.

  1. Nezabudnite na detaily

Obrazy zobrazujúce koraly či dekoratívne mušle dokážu vniesť do interiéru pohodu a pripomenúť aj poslednú dovolenku. Mušle, koraly, ryby, modely lodí, presýpacie hodiny, dekoračné truhlice… všetky sú vítané, ale iba tie, ktoré majú elegantnú podobu. A nezabudnite na osvetlenie, aj to by malo evokovať námornícky štýl.

 

 

Peter Michal >  foto WestwingNow.sk

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2021