Posledná šanca na plný výkon

Od 1. septembra 2017 sa na základe nariadenia Európskej komisie opäť zníži hranica maximálneho povoleného príkonu vysávačov. V praxi to znamená, že výrobcovia už nebudú môcť uvádzať na trh EÚ modely s príkonom vyšším ako 900 W. Keďže väčšina ľudí si perfektné výsledky vysávania spája práve s vysokými číselnými údajmi vo Wattoch, „silné“ vysávače sú aktuálne veľmi žiadané a postupne sa dopredávajú. Ako si spomedzi nich vybrať ten pravý? Radí Jana Krajčovičová z Miele Slovensko.

Nepozerajte len na príkon Zákazníci vo všeobecnosti dávajú prednosť vysávačom s vysokým príkonom, no faktom je, že vysoké nároky dokážu splniť iba zariadenia s optimálnou kombináciou viacerých parametrov. Okrem príkonu sú dôležité použité materiály, filtračný systém, kvalitný motor, tesnosť opláštenia, konštrukcia pre vedenie vzduchového prúdu, trubica či sacia hubica. Už dnes Miele ponúka energeticky úsporné vysávače s výkonom 800 W, ktorých vynikajúce výsledky znížený príkon nijako neovplyvní.

 Myslite na roky dopredu Hoci sprísnené legislatívne nároky na vysávače budú platiť od 1. septembra 2017, Miele už dlhé roky svoje modely testuje na životnosť 20 rokov. Sacie hadice Miele sú v laboratóriách napínané a ohýbané až 120.000 krát. V intenzívnom dlhodobom teste s neustálym zapínaním a vypínaním sa musia kondičnej skúške podrobiť aj motory Miele a svoju odolnosť dokazuje aj opláštenie a pojazdové kolieska. Tie musia 16.500 krát odolať nárazom a prekonať rôzne prekážky ako napríklad prahy dverí. Podlahová hubica Miele zasa musí zvládnuť 2.000 km na rôznych podlahových krytinách. Pri kúpe takéhoto vysávača máte naozaj istotu, že vám bude slúžiť dlhé roky.

Nakupujte výhodne Na avizovanú reguláciu obmedzenia príkonu vysávačov reaguje Miele akciovou ponukou nových modelov Complete C3 Power a Complete C2 Power. Vysávače s príkonom 1.600 W majú vynikajúcu konštrukciu a účinnú podlahovú hubicu, vďaka čomu sa výkon motora optimálne prenáša do podlahovej dýzy. Sú vybavené výkonným motorom PowerLine a ich vynikajúci filtračný účinok zabezpečuje viacstupňový filtračný systém AirClean, tvorený inovatívnym vreckom na prach Miele HyClean, ochranným motorovým filtrom a vzduchovým filtrom. Výsledkom je odfiltrovanie viac ako 99,9 % jemného prachu. Užívateľský komfort zvyšuje teleskopická trubica, ktorú možno stlačením tlačidla prispôsobiť individuálnej výške. Špeciálny spojovací systém zabezpečí kvalitné spojenie medzi sacou trubicou a hubicou. Praktické príslušenstvo – hubica na čalúnený nábytok, hubica na vysávanie škár, sací štetec – sú integrované do vysávača, aby boli vždy poruke.