Nie je hrana ako hrana


Decodom v januári, ako dosiaľ jediný výrobca nábytku na Slovensku, sprevádzkoval najmodernejšiu výrobnú linku, vybavenú technológiou olepovania hrán laserom. Výsledkom je bezchybný spoj a vysoká úroveň povrchovej úpravy.

Najväčší domáci výrobca sektorového nábytku v súčasnej dobe ponúka 21 modelov kuchýň Decoplan v 295 farebných povrchových úpravách dvierok. Zákazník tak má príležitosť aj na základe špeciálnych požiadaviek vlastniť kuchyňu presne podľa svojich predstáv. V súčasnej dobe je v maloobchodnej sieti vystavených 390 kuchýň Decoplan, vybrať si tú správnu, by teda nemal byť problém.

w-iris_2 w-iris_3 w-tega_2 w-tilia_2 w-tilia_3Najnovšie sa Decodom môže pochváliť s povrchmi upravenými bezchybným spojom, pri ich aplikovaní totiž využíva revolučnú laserovú technológiu. Okrem vysokej dizajnovej hodnoty novinka so sebou prináša veľmi praktické výhody: vodotesnosť povrchovej úpravy, kompaktnosť, odolnosť voči teplu, dyhe nehrozí odlepenie, dokonca ani v blízkosti elektrospotrebičov alebo tepelných zdrojov. A ako to funguje? Výroba sa uskutočňuje na jednostrannej linke na olepovanie plošných dielcov laminom a ABS hranou, s automatickým prestavovaním opracovávacích agregátov na rozličné opracovania (rádius R1, R2, fáza) a rozličné typy hrán (ABS, lamino). Olepovanie možno realizovať dvoma spôsobmi: tradičným (s použitím tavného lepidlo EVA), alebo bezšpárovým olepovaním pomocou laserového agregátu (natavovanie špeciálnej funkčnej vrstvy na hrane pomocou laserového lúča). Najmä vysokolesklé dielce pre perfektný optický výsledok vyžadujú vysokú kvalitu opracovania hrany. To možno dosiahnuť napríklad prostredníctvom agregátu RIEPE, ktorý po opracovaní profilu využíva leštiaci vosk pre vyleštenie rádiusu hrany.

Pri výrobe kuchynských dvierok z PerfectSense (čo nie je bežná laminátová MDF doska) sa používa inovatívna UV technológia, ktorá povrch výrazne zušľachťuje. Dvierka tak získavajú perfektný vzhľad, navyše sú príjemné na dotyk. Kvalitnou povrchovou úpravou sú odstránené nežiaduce odtlačky prstov.

Decodom nepoľavuje zo svojich aktivít ani pri ostatnom nábytkovom sortimente – obývačky, spálne, detské izby, pracovne a predsiene. Pri návrhu každého nového modelu preferuje komplexnosť, a tak k nemu ponúka ďalšie doplnky – stolík, regály, police… Zákazník si tak môže zakúpiť nábytok jedného modelového radu do každej miestnosti na jednom mieste. Viac informácií nájdete na www.decodom.sk.