Nástenné svietidlá

Osvetlenie interiérov aj exteriérov ponúka v poslednej dobe nepreberné množstvo riešení a svetelné zdroje už dávno neslúžia len ako alternatíva denného svetla, ale stále častejšie sa s nimi pracuje ako s nástrojom, ktorým možno meniť atmosféru priestoru obmieňaním intenzity, farebnosti či riadeným usmerňovaním svetla.

Nové typy svetelných zdrojov výraznou mierou ovplyvnili dizajn svietidiel a ich funkčné využitie. V obytných priestoroch okrem najbežnejšie používaných stropných, stolových a stojanových svietidiel zákazníci čoraz častejšie vyhľadávajú i sprievodné osvetlenia, ktoré priestor ozvláštňujú, podporujú istý štýl či úroveň jeho vybavenia.

K takýmto typom osvetlenia patria aj nástenné svietidlá. V slovenských domácnostiach kvôli menším obytným priestorom, žiaľ, stále prevláda trend ich prehliadania a sú vnímané skôr ako niečo, čo sa hodí do verejno-spoločenských a kultúrnych priestorov. Postupne sa však začínajú uplatňovať aj v modernej architektúre rodinných domov, kde plnia úlohu akéhosi doplnkového osvetlenia najmä v prechodových zónach a pri schodiskách. Pri odvážnejších projektoch sa v ďalších miestnostiach (spálňa, obývačka) pri použití prisadených svietidiel už uvažuje (okrem ich základnej funkcie – osvetliť požadovanú zónu) aj nad ich dizajnom a schopnosťou modulovať svetelný tok, nad variabilnosťou intenzity svetla, zmenou jeho farebnosti či nasmerovania podľa aktuálnej potreby. Variabilnosťou týchto svietidiel máme možnosť meniť čistú plochu steny na sklonku dňa na umelecký obraz, ktorého intenzitu si dokážeme v niektorých prípadoch meniť podľa momentálnej nálady.

Profesionálne poradenstvo a odborné riešenia

Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť. Spoločnosť Smart Light rozšíri vaše predstavy ako osviežiť steny domácnosti prostredníctvom nástenných svietidiel. Vo výstavných priestoroch štúdia nájdete nástenné svietidlá v rôznych veľkostiach, tvaroch a štýloch v zastúpení značiek: Vistosi, Marset, Panzeri, Slamp, Prolicht, TAL, Lucis či Rendl. Sami sa môžete presvedčiť o možnostiach ich využitia ako aj o efektoch, ktoré vytvárajú na stene alebo v blízkom okolí.

Profesionálni pracovníci sú pripravení poskytnúť v rámci projektovej dokumentácie odborné rady a riešenia. Klient i architekt, ktorý sa podieľa na jeho realizácii, dostane ucelenú predstavu o možnostiach, ako sa úspešne dopracovať k funkčne a esteticky zdarnému výsledku.

Kde nás nájdete

O kvalite svietidiel uvedených výrobcov sa môžete presvedčiť v bratislavskom štúdiu spoločnosti Smart Light, na Pestovateľskej ulici 8A (neďaleko IKEA).www.smartlight.sk

jackie_07 Jackie-by-Panzeri-2_ok LB_Prolicht WALL w-Discoco A in a corridor w-Lab & Cactus w-Ledtube R white w-Tam Tam wall double