Nábytok so silou bytia

LaCividina patrí v Taliansku k lídrom v ručnej výrobe čalúneného nábytku. Z kedysi subdodávateľsky orientovaného podnikania sa časom pretransformovala na subjekt, ktorý dnes udáva trendy.

Ktovie, kde by dnes LaCividina bola, keby sa Carlo Bulfoni nerozhodol v roku 1975 zúročiť vo vlastnom podnikaní svoje skúsenosti a know-how z čias, kedy zastával pozície vedúceho výroby u renomovaných talianskych značiek Cassina či Moroso. Spoločnosť by dnes na mape svetového dizajnu pravdepodobne chýbala, a to by bola škoda.

Ako strategický dobrý ťah sa ukázalo v roku 1993, keď Carlo Bulfoni vymenoval svojho syna Fulvia, pôvodne vrcholového atléta, do funkcie výkonného riaditeľa. Špecializácia v tradičných remeselných technikách (neraz odovzdávaných od majstra k majstrovi) v kombinácii s dizajnom ustanovila značku za nového hráča na trhu nábytku ponúkajúceho kvalitu so špičkovo prepracovaným dizajnu. Napokon, LaCividina svoju obchodnú filozofiu, „kvalita a dizajn“ sebavedomo deklaruje veľkými písmenami. Svoju tvorbu dnes smeruje rovným dielom do rezidenčných interiérov i verejných priestorov. A talianske gény sú v nej všadeprítomné, od samotného tvaru cez precízne spracovanie a výber materiálu až po povrchovú úpravu. Drevo, koža, látka a kov prezentujú nadčasovú krásu a, ako inak, s garanciou dlhovekosti každého výrobku.

Autor: Katarína Frývaldská

086