MultiCentrum – Mottolino Fun Mountain

 

Začali ste si už plánovať zimnú lyžovačku? Ak áno, máme pre vás zaujímavý tip. Pokiaľ vycestujete do talianskeho Livigna, môžete spojiť lyžiarske či iné zimné aktivity so zážitkom z miestneho nového multifunkčného turisticko-športového centra.

 

 

V Livigne uzrel svetlo sveta unikátny multifunkčný projekt Mottolino Fun Mountain, ktorý svojím moderným konceptom umocňuje pôvab talianskych Álp – v dynamickom dialógu technologických vymožeností a prírodných živlov. Jeho interiéry realizovala spoločnosť Concreta v spolupráci s architektmi Progetto CMR a štúdiom LPS.

 

 

Phygital

Mottolino Fun Mountain ponúka pohodlné relaxačné a technologické zázemie pre všetkých, ktorí si chcú popri lyžovaní užiť množstvo ďalšej zábavy, napĺňajúc mnohoraké požiadavky rôznych vekových kategórií i mladej dynamickej klientely, nadšene užívajúcej svoj „phygital“ spájajúci fyzické výkony (physical) s digitálnym svetom (digital). Kým na prízemí inovatívneho projektu sa nachádza „Centro Servizi“, zahŕňajúce pokladňu, požičovňu i úschovňu lyží a bicyklov, panoramatický eskalátor a veľkú LED stenu, ponúkajúcu pohlcujúci zážitok, tak na prvom poschodí sa nachádza veľkorysý priestor „Digital Cave“. Digitálna jaskyňa ponúka hernú miestnosť, profesionálne sprievodcovské simulátory, priestory „Ski Working Hub“, ba aj pracovný coworking s flexibilnými pracovnými stanicami – pre prácu medzi dvoma lyžovačkami či na konci dňa po športovom vyžití na svahu.

 

Výnimočné moderné priestory

V takomto stredisku, samozrejme, nemôže chýbať ani reštaurácia a táto – nazvaná Kosmo – je mimoriadne veľkorysá. Jej kuchyňa si zakladá na filozofii šéfkuchára Norberta Niederkoflera, ocenená tromi michelinskými hviezdičkami aj udržateľnou zelenou hviezdou. Jej interiérový dizajn ako aj celého centra Mottolino realizovala spoločnosť Concreta, špecialista na výrobu vysokokvalitných interiérov – od nábytku na mieru cez podlahy, obklady stien a stropov až po doplnky od renomovaných talianskych spoločností a osvetlenie (v spolupráci so spoločnosťou Artemide). Vznikli tak úchvatné reštauračné priestory s vysokým estetickým účinkom a funkčnosťou, ktoré zároveň rešpektujú históriu, identitu a atmosféru tunajšej oblasti. Concreta sa vždy vyznačovala mimoriadnou pozornosťou k detailom a ani pri tejto realizácii nezostala nič dlžná svojej povesti, keď pre après ski Kosmo vyrobila impozantný 13-metrový mega stôl z jediného kusu cédrového dreva a živice, ktorému sekunduje 24-metrový drevený barový pult.

 

Mottolino Fun Mountain

Mottolino je lyžiarske stredisko v mestečku Livigno. V zime sa tu nachádza snowpark a v lete bike park s trasami rôznej náročnosti. Prvý lyžiarsky vlek tu bol postavený už v novembri 1958 a v roku 2005 sa tu napríklad konali majstrovstvá sveta v cyklistike. Spoločnosť Mottolino stala jednou z najznámejších v Alpách a do prevádzky jej strediska sa počas zimnej sezóny zapája až 150 zamestnancov (zasnežovanie, údržba svahov, snowparky, vleky, prístrešky a požičovne, administratíva). Mottolino Fun Mountain ponúka 5 mesiacov zimnej sezóny, pričom kvalitu zasnežovaných svahov zaručuje nielen nadmorská výška Livigna 1.816 m, ale aj moderný systém umelého zasnežovania. Mottolino v číslach: 8 lyžiarskych vlekov, 27 zjazdoviek (6 modrých zjazdoviek pre začiatočníkov, 16 červených zjazdoviek pre stredne pokročilých lyžiarov, 5 čiernych zjazdoviek pre skúsenejších lyžiarov), 12 ratrakov upravujúcich svahy každý deň, 6 zábavných oblastí pre zábavu malých aj veľkých: Yepi, Freeride Cross, Natural Pipe, Snowpark, Moguls, 3 čarovné koberce slúžiace lyžiarskym školám Mottolino, 4 skokové zóny v snowparku so 60 funkciami, 1 skoková zóna v oblasti Yepi, 3 horské chaty: Kosmo, na úpätí lanovky Mottolino; chata M’Eating Point, na vrchole lanovky; a Camanel, 1 požičovňa lyží, Dr Rent, s úschovňou lyží a lyžiarskym laboratóriom, 5 pokladní v rôznych prístupových bodoch do lyžiarskeho areálu, 5 krytých a nekrytých parkovísk.

www.mottolino.com

 

Concreta

Dodávateľ interiérov na kľúč, špecialista na tvorbu nábytku na mieru a doplnkov pre hotelové, obchodné aj bytové štruktúry. Cieľom spoločnosti je vytvárať pútavé interiéry v duchu eko-udržateľnosti – pri zariaďovaní hotelov, rezortov i kancelárskych priestorov. Vo svojich realizáciách kladie dôraz na výnimočnosť, tvorivosť, flexibilitu a personalizované efektívne riešenia nábytku.

www.concretasrl.com

 

Progetto CMR

Dizajnérske štúdio Progetto CMR sa stalo synonymom integrovaného dizajnu. Od svojho založenia v roku 1994 získalo mnoho domácich i medzinárodných skúseností, pričom jeho hlavným cieľom je vytvárať flexibilnú, efektívnu a udržateľnú architektúru, vychádzajúcu z potrieb zákazníkov a konzistentného spájania procesov, ktoré umožňujú permanentnú kontrolu nákladov, času a kvality. Progetto CMR má v súčasnosti viac ako 150 spolupracovníkov – architektov, stavebných inžinierov, expertov na priestorové plánovanie, projektových manažérov, dizajnérov a CAD, BIM, LEED AP špecialistov, pracujúcich na projektoch po celom svete.

www.progettocmr.com

 

 

Dalibor Veselý > foto OGS / Progetto CMR

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER november-december 2022