Miguel Carrizo – Ďaleko od hlučného davu

 

Ak by ste si chceli predstaviť miesto na oddych, ktoré vás na chvíľu odstrihne od „hlučného davu“, mohlo by vyzerať napríklad ako dom Miguela Carriza v Astúrii na severe Španielska, kam nás prostredníctvom fotografií pozval na návštevu Westwing.

 

Multitalentovaného Miguela ťažko za škatuľkujete do kategórie jednej profesie: novinár, fotograf, herec, model, influencer, cestovateľ… Mimochodom, cestovanie, objavovanie zaujímavých miest a spoznávanie nových ľudí patrí k jeho najväčším koníčkom a zážitky zo svojich avantúr sprostredkúva na vlastnom blogu. Keď neskôr začal pridávať aj postrehy na tému životného štýlu, robil to tak dobre a písal tak zaujímavo, že sa časom ocitol na prestížnom zozname najlepších „influencerov“ v Španielsku. Aj preto ho na spoluprácu oslovili mnohé prestížne značky – Mango, Timberland, Louboutin, Emidio Tucci, Lacoste, Puma, H&M, Moschino, Diesel, Calvin Klein, Tommy Hilfiger či Esprit. Mimoriadnu popularitu si vraj získal nielen svojím vyberaným vkusom, ale aj vďaka neodolateľnému širokému úsmevu.

 

 

 

Hoci žije prevažne v Madride, vytvoril si „špeciálny úkryt“, kam uteká od ruchu hlavného mesta a kde si užíva absolútny pokoj. Kúpil si dom v obci Abeo v rodnej Astúrii, prerobil ho podľa svojho vkusu a vtisol mu svoju originálnu pečať. Pod tak trochu „škandinávsky“ look sa podpísal výber nábytku s neutrálnymi sivými a bielymi tónmi a veľa prvkov z masívneho dreva. Celý interiér pôsobí vzdušne s množstvom svetla a tento pocit umocňujú nádherné výhľady – zo severu na Biskajský záliv a z juhu na vápencové pohorie Picos de Europa – s úžasnými východmi a západmi slnka.

 

 

Pokoj v duši

Ako by ste sa opísali tromi slovami?

Vtipný, starostlivý a občas trochu nevrlý… ha-ha…

 

Všetci máme doma kúsky, ktoré na nás niečo „prezrádzajú“. Čo prezrádza váš domov o vás?

Môj dom odzrkadľuje radosť a námahu, ktorú som vložil do jeho stavby a zariaďovania. Dáva mi pokoj v duši, keď cestujem po svete a pomyslím si, že po návrate ma čaká môj úžasný domov, hneď ma naplní pocit šťastia.

 

Od Madridu po Astúriu – sú vaše dva domy také odlišné, ako miesta, v ktorých stoja?

Povedzme, že ten v Madride je len ďalší mestský dom bez výhod, ktoré má ten v Astúrii – výhľad na Los Picos de Europa, more a nočné osvetlenie majáku.

 

Odráža zariadenie interiéru miesto, kde sa váš dom nachádza?

Ide o mierne „škandinávske“ zariadenie, ktoré s oceánom pred sebou veľmi ladí. Neutrálne farby ako sivá, biela a drevo mu dodávajú teplo a pocit pohodlia… Veľmi sa mi páči nábytok zo 70. rokov, kúsky z polovice storočia, v kombinácii so súčasnými prvkami.

 

 

Peter Michal › foto Westwing

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER marec-apríl 2022