Mestský šik s retro šarmom

 

Keď sa štýl „midcentury“ stretne s eklekticizmom, výsledkom môže byť vzrušujúca zmes interiérových štýlov. Dôkaz o tom podáva aj farebný byt Marie Jaster a jej priateľa Lukasa Königa, do ktorého sme nahliadli spolu s Westwingom.

 

 

 

Len čo vstúpite do bytu Marie Jaster a jej priateľa Lukasa, hneď máte dobrú náladu. Prečo? Ocitnete sa vo farebnom interiéri s nábytkovými kusmi so vzhľadom polovice storočia. A strojcami tohto veselého looku plného energie sú samotní majitelia, a nie div –  Marie je šéfredaktorka lifestylového online časopisu Beige a vášnivá zberateľka vintage, Lukas je architekt, pričom obaja sú vášniví cestovatelia – ideálna kombinácia pre vznik štýlu, v ktorom sa snúbi berlínsky Altbau s vilou zo 70. rokov v slnečnej Kaliforni.

 

 

 

 

Vzrušujúca zmes vintage

Marie rada zbiera a kombinuje starý a nový nábytok a dekoratívne doplnky. Preto je v byte veľa kúskov z vintage obchodov. A starosvetsky pôsobia aj originálne pomaľované steny s výjavmi, ktoré si pár nechal namaľovať, aby im stále pripomínali ich obľúbené dovolenkové miesta. K nástenným maľbám sa skvele hodí príborník v tmavých drevených tónoch v salóniku ladenom v horčicovo žltej farbe.

Horčicovo žlté akcenty sa objavujú aj v kuchyni (rámy obrazov, svietidlá, zástena za skrinkami), kde sekundujú bielej kuchynskej zostave a taktiež zopár ich nájdeme aj v spálni – tá je však v porovnaní s ostatnými priestormi bytu o poznanie farebne pokojnejšia. Pestrú paletu farieb v nej vystriedali ratanové detaily, ktoré do tejto oddychovej miestnosti vnášajú uvoľnenú atmosféru a navodzujú pozitívne vibrácie.

 

 

Peter Michal, Westwing > foto Westwing

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER máj-jún 2023