Kytica na konkrétnu príležitosť

Ženy a kvety patria k sebe, preto darovanou kyticou nič nepokazíme. Pri jej výbere však treba zohľadniť, koho sa ňou chystáme potešiť a pri akej príležitosti chceme získať „plusové body“.Súčasný sortiment kvetov je mimoriadne bohatý a na trhu sa objavujú neustále nové odrody, dostupné po väčšiu časť roka. Kvety dokážu nabiť energiou aj priaznivo pôsobiť na naše zmysly, a to je na nich krásne.

Andrea Gregorová, foto: Ateliér Papaver

Vyznanie lásky prostredníctvom kytice vždy milo prekvapí, zvlášť ak sa vyberá z obľúbených kvetov. Na konci leta alebo začiatkom jesene to môže byť napríklad kytica z hortenzie, hlaváča a černuchy.

004024

 

 

 

Pri príležitosti narodenín či menín je vhodné darovať kyticu z obľúbených kvetov oslávenkyne. Od neskorej jari až po koniec leta môžeme darovať kyticu, ktorej základ tvoria kvety dálie, klinčeka, ľubovníka a kaliny.

IMG_2083

 

Na deň výročia sobáša sa patrí darovať kyticu z kvetov podobných, aké sa ocitli vo svadobnej kytici. Pokiaľ tento deň pripadá na obdobie od zimy do skorej jari, určite využite nežnú krásu cibuľovín. Základ takejto kytice tvorí modrica, gypsomilka, frézia a veternica.