Kae Sutherland – Dovolenka v Algarve

 

Kae Sutherland, návrhárka šperkov a majiteľka značky 24KAE, nám otvorila dvere svojho dovolenkového domu v portugalskom Algarve, aby sme spolu s Westwingom nahliadli do jeho interiéru. A nezabudla sa podeliť aj o zopár svojich postrehov.

 

Do nášho portugalského domu sme sa zamilovali hneď, ako sme ho zočili. Tu môže naša rodina opustiť ruch Amsterdamu, tráviť spoločné pohodové chvíle, oddychovať a užívať si dovolenky. V Algarve je v lete úžasná klíma a jeho vidiek i pláže ponúkajú jedinečnú scenériu, takže exteriér bol (okrem portugalských koreňov môjho manžela) jedným z dôvodov, prečo som svoje privátne útočisko hľadala práve tu. Tu si môžem dožičiť chvíle oddychu od svojho hektického pracovného života.

 

Pod holým nebom

Tešíme sa z krásnej veľkej záhrady, vďaka nej môžeme hojne užívať život pod holým nebom. Milujem šum vetra medzi palmami, ten mi okamžite navodí dovolenkový pocit. Je úžasné raňajkovať vonku, zabávať sa rôznymi rodinnými hrami, zaplávať si v bazéne, opaľovať sa, diskutovať celé hodiny o všeličom popri grilovačke či len tak popíjať drinky v záhrade až do neskorého večera.

 

S celou rodinou

Môj portugalský svokor je bývalý kuchár a môj Diego, ten má v Amsterdame reštauráciu Bam Boa – jedlo sa teda v našej domácnosti skutočne teší mimoriadnej pozornosti. Všetci milujeme dobré jedlo a stolovanie u nás patrí k dôležitým rodinným momentom. Nikam sa neponáhľame a veľa času trávime v jedálni.

Vždy som túžila mať veľký oválny jedálenský stôl, aby sme si počas dovolenky či napríklad aj na Vianoce mohli zaň spoločne sadnúť s celou rodinou – sestra, švagor, švagriná… Teraz sú tam štyri stoličky, ale máme ich, samozrejme, viac, aby sme mohli stolovať všetci spolu. Stoličky, ktoré som kúpila od Westwingu vyžarujú prívetivú pohodu, vďaka ľanovému materiálu sú príjemné, letné a majú mäkký vankúš, takže na nich možno presedieť celé hodiny.

 

 

Dovolenková atmosféra

Podľa mňa obývacia izba musí byť ladená v prírodných, pokojných tónoch, ako sú odtiene béžovej, pieskovej a zemitej farby, aby v nej vládla harmónia – potom všetko spolu dobre ladí a dá sa k týmto tých farbám a odtieňom ľahko doštylizovať ďalšie detaily. Krémové a béžové odtiene vytvárajú uvoľnený, prirodzený vzhľad, ktorý okamžite navodzuje dovolenkovú atmosféru.

V našej obývačke som si zvlášť zamilovala policovú stenu s miestom pre množstvo dekoračných kúskov ako vázy, mušle, knihy, fotografie… a taktiež pohovku v tvare obličky, kde si môžeme spolu sadnúť, pozerať televíziu a relaxovať po dlhom večeri.

 

 

Peter Michal, Westwing > foto Westwing

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER november-december 2023