Južanský nádych, prímorský flair

 

Americká herečka Sandra Bullock si početnými sympatickými úlohami v mnohých úspešných filmoch získala srdcia fanúšikov po celom svete. Okrem prestížnych ocenení (vrátane Oscara), získala, samozrejme, aj mnoho financií, a tie sa snažila rozumne investovať… Napríklad aj do nehnuteľností. Na realitnom trhu zrealizovala viacero výnosných kúp a predajov, keďže dokázala výborne odhadnúť potenciál ponúkaných nehnuteľností. K takým patrí i vila spolu s hosťovským domom na ostrove Tybee v americkom štáte Georgia.

 

 

Plážovú vilu s výmerou 312 m2 spolu s hosťovskou menšou vilou (264 m2) na pozemku s rozlohou 121 árov na severe exkluzívneho prázdninového ostrova Tybee kúpila Sandra Bullock v roku 2001 za 1,5 milióna dolárov a prednedávnom ju predala za 4,2 milióna dolárov. Využívala ju takmer dvadsať rokov, hoci v posledných rokoch ju aj prenajímala (za 1.400 dolárov / noc).

 

 

Plážová vila

Väčšia vila, z ktorej publikujeme snímky, disponuje štyrmi spálňami a tromi kúpeľňami. „Zázemie“ im vytvára veľkorysá otvorená spoločenská miestnosť na prízemí, pozostávajúca z priestrannej obývacej časti a jedálne prepojenej s kuchyňou. Spoločenská miestnosť s vysokým monumentálnym stropom oplýva množstvom svetla prúdiaceho z dvoch úrovní početných okien. Komfortné sedenie okolo rozmerného prúteného lodného kufra, ktorý prevzal funkciu konferenčného stolíka, zabezpečujú široké gauče a kreslá s bielymi prírodnými látkovými poťahmi. Tie dopĺňajú zákutia s pohodlnými posedmi, vstavanými v priestore okien, ktoré z dvoch strán priateľsky „objímajú“ tehlový krb, umocňujúci celkovú prívetivú atmosféru. V miestnosti, samozrejme, nemôže chýbať ani veľká TV obrazovka.

Drevenú podlahu dopĺňa koberec v pieskových tónoch, pričom útulnú náladu umocňujú rôzne plážové či námornícke motívy: modely plachetníc, staré mapy, glóbusy, obrazy s florálnymi motívmi, dekorácie s mušľami, vejárové ventilátory, antikvárny pracovný stôl či iné starožitné propriety.

 

Biela, modrá, piesková

Vo všetkých priestoroch vily prevláda biela farba, masívne drevo a drevené štruktúry, sprevádzané ratanovými, resp. prútenými zariaďovacími predmetmi. Taktiež textílie (obliečky, poťahy, vankúše…) sú v bielej farbe, kde-tu kombinované s modrými prvkami.

Pôvabná suita majiteľa prepojená s miestnosťou, ktorá môže slúžiť len tak na posedenie alebo ako šatňa, sa nachádza na prízemí. Má zatienenú verandu a vlastnú kúpeľňu s vaňou na nožičkách a samostatnou sprchou. Na poschodí sú ďalšie tri spálne, kompletná kúpeľňa, „pyžamový salónik“ a ďalšia zatienená veranda s výhľadom na oceán.

Otvorená gurmánska kuchyňa na prízemí, taktiež odetá do bieleho rúcha, má farmársky vzhľad a je vybavená nerezovými spotrebičmi Viking a Sub-Zero. Od jedálne so stolom pre šesť osôb ju oddeľuje raňajkový bar pre rýchle občerstvenie so štyrmi miestami.

Na prízemí sa ešte nachádza domáca posilňovňa, herňa s pingpongovým stolom a biliardom, veľa úložných priestorov, garážové státie a široká priestranná veranda s výhľadom do veľkej záhrady, z ktorej vedie vlastný prístup na jednu z najkrajších piesočných pláží v krajine.

 

Sladký domov pre hostí

Očarujúca hosťovská vila, zariadená v podobnom prímorskom štýle s plážovým dekorom ako „hlavná“ vila, ponúka ubytovanie na spôsob malého penziónu. Má veľkú spoločenskú miestnosť s moderným krbom a francúzskymi oknami s výstupom na verandu, tri spálne, tri kúpeľne, kompletne vybavenú kuchyňu s jedálenským priestorom a suitu pre majiteľa s balkónom ponúkajúcim nádherný výhľad na oceán – táto suita zaberá celú zadnú časť domu na 2. poschodí. Na prízemí sa nachádza herňa, ktorá sa otvára na patio. Priestorná garáž má dostatok miesta aj pre kajaky či plážové potreby.

 

 

Dalibor Veselý > foto www.toptenrealestatedeals.com / Tybee Vacation Rentals

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2021