Jedinečná všestrannosť série Vaia od spol. Dornbracht

Dornbracht rozširuje ponuku svojich produktov o platinový povrch v tmavom mate, čím rozširuje možnosti pri zariaďovaní dizajnových kúpeľní. Platina matná tmavá, ľahko kefovaná, s hodvábnym nádychom pôsobí elegantne a kúpeľni dodáva nádych zmyselnosti. Nová povrchová úprava bude dostupná od novembra výhradne v sérii Vaia.

Zvláštna intenzita a výnimočná hĺbka povrchov armatúr Dornbracht odkazuje na individuálnosť, kompozíciu farieb a ručnú produkciu. To je aj prípad povrchovej úpravy s tmavým platinovým odtieňom, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre jemné a mäkké tvary série Vaia. Batérie sú vyrobené z najjemnejšej mosadze – každá časť je pred konečnou povrchovou úpravou zo všetkých strán ručne opracovaná. Vďaka špecifickému spracovaniu, vyžadujúcemu špičkové technické a výrobné know-how, séria Vaia získava jedinečnú štruktúru a výnimočný vzhľad.

Všestrannosť možností návrhu Dornbracht vníma povrchovú úpravu spolu s dizajnom batérií ako dôležitú súčasť návrhu. Výber materiálov totiž významným spôsobom ovplyvňuje výsledný tvar armatúry a jeho povrchová úprava má vplyv aj na to, či interiér kúpeľne bude pôsobiť nadčasovo a elegantne, chladno a moderne, zmyselne a teplo, alebo s odkazom na klasický štýl.

Rovnováha a ukotvenie: platina v tmavom mate Povrchová úprava platiny v tmavom mate novej série armatúr Vaia, nesúca prvky klasického i progresívneho dizajnu, pôsobí harmonicky a upokojujúco. Teplá farba kovu vyznieva mäkko a vyvážene, zároveň má potenciál spájať medzi sebou rôzne dizajnové štýly.

Pozoruhodná symbióza farieb a tvarov Príkladom, ako séria Vaia pôsobí v kúpeľni dvoch rozdielnych svetov, môže byť návrh newyorského architekta Rafaela de Cárdenasa, ktorý realizoval kreatívny riaditeľ Mike Meiré. Armatúra lomeného tvaru, postavená na samostatnom monolitickom umývadle, zloženom z rôznych materiálov, je obklopená zdanlivo organickou katedrálnou architektúrou. Hoci je v zdanlivom rozpore s dizajnovým jazykom architektúry, prítomná dlažba vytvára jej hodvábnej tmavej platinovo matnej povrchovej úprave príjemné dramatické pozadie.