Idyla pri Largo Maggiore

 

Mária Vittoria Paolillo, talianska módna návrhárka a zakladateľka módnej značky MVP, si svoj domov vytvorila v oáze pohody v nádhernom prírodnom prostredí jazera Maggiore. Vďaka Westwingu sme na chvíľu mohli nazrieť do jej súkromného raja.

 

 

 

Prírodné materiály, veľa svetla

Váš domov oplýva veľkou harmóniou. Na aké detaily ste kládli dôraz, aby podčiarkli jeho útulný vzhľad?

Využívala som svetlé farby, pričom mäkkú útulnosť domu dodávajú aj parkety a drevené trámy. Koberce, správny výber látok a kvetov, to sú taktiež dôležité prvky, na ktoré som nezabúdala.

 

Jazero

Ako trávite čas na takomto jedinečnom mieste, ideálnom na relaxáciu a chvíle pre seba?

Milujem život v tomto dome, najmä teraz, keď som ho práve dokončila. Rada čítam a relaxujem na pohovke pri otvorenom okne, pozerám na vejúce ľanové závesy a obdivujem úžasný výhľad. Toto miesto mi ponúka veľa pokoja, častokrát si aj vyjdem na lodi, plávam okolo jazera a objavujem čarovné miesta, ktoré ponúka Lago Maggiore.

 

Bukolický štýl

Čo vás inšpirovalo pri zariaďovaní svojho interiéru? Nechali ste sa ovplyvniť špecifickými detailmi domu, napríklad nádhernými stropnými trámami?

Rozhodne áno, mala som na ne šťastie – aj vďaka trámom a parketám sa mi doma podarilo vyčariť priateľské a pritom elegantné prostredie s jemnými farbami. Zároveň však ide o nenápadné miesto a vyžaruje z neho priam bukolická nálada. Doslova dýcha poéziou, a to mám veľmi rada.

 

 

Interiér

V ktorej miestnosti sa cítite najpríjemnejšie?

V spálni. Vybrala som si tapetu s vtáčikmi a vetvičkami, ktorá mi pripomína celé okolie. Každé ráno sa zobúdzam za spevu vtákov, a to robí moje dni také malebné a utešené.

 

 

Exteriér

Terasa s nádherným výhľadom na jazero, to je skutočná oáza oddychu. Často tu trávite svoj voľný čas?

Raňajkujem tu, vychutnávam si výhľad na jazero alebo sa tu opaľujem. Keďže mám veľmi rada zeleň, dopĺňam terasu mnohými kvetmi.

 

 

Dekorácie

Aké doplnky ste volili, aby v interiéri zavládla atmosféra útulného pohodlia?

Vázy s kvetmi, fotoknihy, vonné sviečky i časopisy na oživenie aranžmánu. Nesmel chýbať klasický nábytok zo svetlého dreva, ľanové záclony, pekné obliečky na vankúše a stolové textílie.

V mojom dome sa mi páči všetko, ale najviac milujem tapety. Pokiaľ sú tapety vhodne vybrané a umiestnené na správnych miestach, skvele doplnia i pozdvihnú každý interiér.

Je dôležité výber prvkov a doplnkov vyvážiť a vytvoriť správnu kombináciu klasiky a moderny. Najväčšie tajomstvo spočíva v hre s detailmi a doplnkami, ktoré možno časom vymieňať.

 

 

 

Maria Vittoria Paolillo

Talianska návrhárka šperkov (narodená 18. 11. 1990) pochádza z 5. generácie rodiny, ktorá vo svete drahokamov a klenotov pôsobí viac ako 180 rokov. Hoci v deň dovŕšenia dospelosti dostala butik v centre Ríma, neuspokojila sa s pohodlnou pozíciou bohatého dievčaťa a ako dvadsaťročná už vyrábala vlastné šperky z polodrahokamov, inšpirovaná starým otcom, ktorý viedol klenotnícku spoločnosť. Pred prevzatím spoločnosti svojich predkov a zmenou názvu študovala gemológiu. Jej šperky MVP Jewelry a módne kolekcie MVP Wardrobe prezentovali rôzne magazíny (Il Tempo, Velvet Style, Vogue Italy a Gilt Magazine), pričom ich prezentuje aj na Instagrame, kde má 140.000 sledovateľov a taktiež prevádzkuje online internetový obchod.

www.mvpwardrobe.com

 

 

Peter Michal > foto Westwing

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER november-december 2021