EXPO Frankfurt

 

Veľtrh spotrebného tovaru Ambiente, Frankfurt nad Mohanom 2020

RADOSŤ VECÍ

Čo očakávate od predmetov, ktorými sa v domácnosti obklopíte? Je jasné, že chcete aby boli pekné, účelné aj eko, no jeden činiteľ dnes obzvlášť naberá na dôležitosti. Mnohí vyhľadávajú to, čo v nich úspešne vyvoláva radosť.

Všetky podmienky splnené

S miernym odstupom času sa vraciame k veľtrhu Ambiente, ktorý sa uskutočnil v nemeckom peňažnom a obchodnom ohnisku Frankfurte nad Mohanom ešte počas skorej jari, teda predtým, než protipandemické opatrenia obmedzili akúkoľvek európsku výstavnícku prevádzku. Našťastie to tesne stihol, hoci situácia s ochorením aj ďalšie mrzutosti, napríklad orkán Ciara, všeobecné ekonomické spomalenie počas predošlej sezóny či celosvetové obchodné konflikty nepriaznivo poznamenali náladu veľtrhu. Zatiaľ len v hrubších náznakoch, pretože domáca i európska miera súkromnej spotreby si ešte stále udržala pôvodnú razanciu. Veľtrh Ambiente dlhodobo zohráva úlohu najvplyvnejšieho podujatia v oblasti spotrebného tovaru. Výrobcovia tu servírujú širokú škálu predmetov dennej potreby od tanierov a lyžíc cez rôzne bytové doplnky až po prozaické, no potrebné výrobky ako metly alebo žehliace dosky. Nás zaujímali najmä tí, ktorí dokázali premyslene skĺbiť dobre navrhnutý dizajn, invenciu, užitočnosť aj praktickú dômyselnosť so štýlom a eleganciou. Na dôvažok k tomu už celkom automaticky pridávajú ďalšie hodnoty, ktoré dnešný uvedomelý spotrebiteľ vyhľadáva: environmentálne priaznivé dopady, ekológiu a spoločensky zodpovedné výrobné štandardy. To všetko by mali spĺňať aj zaujímavé výrobky z nášho redakčného výberu.

Ak zasa nezasiahne „vyššia moc“, tak veľtrh spotrebného tovaru Ambiente na výstavisku Messe Frankfurt možno navštíviť aj na budúci rok, hneď na jeho začiatku v termíne od 19. do 23. februára 2021.

www.ambiente.messefrankfurt.com

Michal Lalinský › foto archív autora

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2020