Duomo by Rosa Grand

 

V srdci hlavného mesta módy a dizajnu si už niekoľko mesiacov možno rezervovať luxusné apartmány Duomo by Rosa Grand, ktoré sa v segmente top apartmánov so službami stali prvým odrazovým mostíkom hotelovej skupiny Starhotels.

 

Povestná talianska elegancia našla novú definíciu v Miláne vo veľkolepých apartmánoch a penthousoch s terasami, ktoré s úchvatným výhľadom na veže katedrály Duomo, komfortom, pohostinnosťou a službami luxusného hotela ponúkajú skutočný „domov snov“ pre všetkých, čo prišli objavovať historické či moderné skvosty dynamickej lombardskej metropoly.

Duomo by Rosa Grand sa nachádza priamo v srdci mesta, medzi katedrálou Duomo a kostolom San Babila, iba zopár krokov od vyhlásenej pešej nákupnej zóny s butikmi, reštauráciami a kaviarňami, pričom sa môže pýšiť výhľadom na jedno z najvznešenejších námestí Európy, plné historických symbolov a odkazov, v blízkosti Palazzo dell’Arcivescovado a dvoch nádherných kostolov Santo Stefano a San Bernardino.

 

Moderný metropolitný štýl

Všetky apartmány Duomo by Rosa Grand navrhol milánsky architekt Andrea Auletta v modernom metropolitnom štýle v hrejivých farbách, ktoré dokonale ladia s veľkými oknami a rozľahlými terasami, otvárajúcimi spektakulárny pohľad na mesto. Priestranné izby s kuchyňou, kúpeľňou, spálňou a obývacou izbou vrátane štyroch penthousov (tri na piatom poschodí a oslnivý Penthouse Duplex Duomo View s rozlohou 150 m2 na šiestom poschodí) ponúkajú jedinečný zážitok a nový spôsob trávenia voľného času v Miláne. Tento model „servisovanej rezidencie“, čoraz populárnejší na trhu hotelierstva, umožňuje ľubovoľne upravovať dĺžku pobytu a typ vybraných apartmánov, pričom možno využívať služby dostupné v prepojenom hoteli Rosa Grand vrátane reštaurácií, barov, wellness zóny, izbovej služby, upratovania, práčovne či konferenčných miestností. Taktiež je k dispozícii aj ďalší servis, napríklad možnosť objednať súkromného šéfkuchára na večere a privátne podujatia, osobného trénera, súkromné cvičenie jogy na terase, osobné nákupy… Všetky apartmány sú priamo prepojené s hotelom Rosa Grand, pričom recepčný a celý tím hotela sú vždy k dispozícii, aby zabezpečili komfort a nezabudnuteľný pobyt.

Apartmány majú vyhradený aj elegantný salónik Golden Lounge s priamym prístupom, pričom možno využiť jeho personalizované služby na mieru vrátane manažéra pre vzťahy s hosťami, možnosti prihlásenia a odhlásenia v úplnom súkromí či ponuky širokého výberu chutných jedál, delikates a nápojov, ktoré si možno vychutávnať počas celého dňa.

 

Dotyk príjemných odtieňov

Charakteristickými prvkami všetkých rezidencií Duomo by Rosa Grand, ako zdôrazňuje Andrea Auletta, sú veľká, priestranná dispozícia a pocit úžasného jasu, na ktorom sa nemalou mierou podieľajú veľkorysé terasy s úchvatným výhľadom na katedrálu Duomo. Apartmány sú rozdelené podľa farebnosti: kým na prvom a druhom poschodí sa nesú v tónoch od slonovinovej kosti cez sýte oranžovočervené farby až po hrdzu, tak v izbách na treťom až šiestom poschodí dominujú teplé odtiene sivej.

Pokiaľ ide o výber materiálov, boli zvolené dubové parkety a laminátový nábytok (Cleaf) vysokej kvality a dlhej životnosti. V textíliách prevládala zamat, pričom závesy a čalúnené kreslá zaodeli interiér do jemných chromatických odtieňov. Všetky nábytky boli navrhnuté ad hoc a vyrobené spoločnosťou Divania Horo, medzi nimi i čalúnené nábytky ako napríklad kreslá Meridiani či stoličky k jedálenskému stolu Montbel (exteriérový nábytok na terasách pochádza od spoločnosti Ethimo). Spomedzi umeleckých a dekoratívnych prvkov, ktoré umocňujú nevtieravú eleganciu jednotlivých interiérov, pôsobia obzvlášť podmanivo fotografie Maurizia Galimbertiho, pričom im inšpirujúco sekundujú keramické plastiky Francesca Panavelliho. Dizajnové svietidlá sú od značiek Marioni, Penta a MLE.

Príjemnú a rafinovanú atmosféru kúpeľní z travertínovej kameniny (tá v niektorých apartmánoch bola použitá aj na kuchynské dosky) sa podarilo docieliť inštalovaním atypických zrkadiel so sínusoidnými tvarmi a priamym osvetlením (MLE). Kúpeľne sú vybavené vaňami Kaldewei, umývadlami Ceramica Cielo a vodovodnými batériami Hansgrohe.

 

 

Peter Michal > foto OGS / Duomo by Rosa Grand, collezione.starhotels.com

 

Celý článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER september-október 2022