Domáci relax z Mountfieldu

V dobe plnej stresu, pracovného vyťaženia a nedostatku súkromia vyhľadávame stále častejšie pokojné miesta pre uvoľnenie a v jesenných mesiacoch napríklad aj spôsoby, ako prehriať svoje telo. Takúto predstavu dokáže perfektne naplniť domáce wellness zariadenie. Telu poskytuje teplo, uvoľnenie, duševný odpočinok, posilňuje organizmus, navyše šetrí čas pri cestách do verejných wellness centier. Saunovanie a vírivý kúpeľ si stále častejšie užívame v domácom prostredí.

Infra sauna Priaznivci saunovania si veľmi obľúbili infrasauny. Telo prehrejú rovnako ako klasické fínske sauny, no ich výhodou je, že sa dajú inštalovať doslova v akejkoľvek časti interiéru – v zimnej záhrade, posilňovni, kúpeľni či priamo v spálni. Na výber sú modely pre 1 – 2 osoby, ale aj rodinné varianty. Infrasauny fungujú na princípe infražiarenia, nevzniká v nich para a svoje okolie zbytočne neprehrievajú. Ohrievače sú elektrické, a tak ani samotná prevádzka infra sauny nie je náročná.

Fínska sauna Ak vám viac vyhovuje saunovanie spojené s teplým vzduchom z kamienkov vlhčených parou a ak to podmienky a charakter stavby dovoľujú, pravdepodobne si pre domáci wellness vyberiete niektorý z modelov fínskej sauny. Jej kabínu vyhrievajú elektrické pece s náplňou saunovacích kameňov, ktoré sa polieva vodou.  Sauna je okrem pozitívneho vplyvu na kardiovaskulárny systém a kvalitu pokožky tiež dobrým pomocníkom pri chudnutí alebo poúrazovej a pooperačnej rekonvalescencii. Saunovanie poskytuje možnosť niekoľkých desiatok minút meditácie v tichu, pri počúvaní obľúbenej hudby, čítaní knihy alebo rozhovore s priateľmi či rodinou. Kabínu sauny počas procedúry možno prevoňať niektorou z vonných esencií a pri infrasaunách sa oddávať aj chromoterapii – voliteľnému tónu osvetlenia interiéru.

Vírivka Hrejivý a uvoľňujúci masážny kúpeľ vo vírivej vani je vhodným doplnkom saunovacieho procesu. Po pobyte v teplotách až 90 °C sa príjemne hladiaci prúd vody, obohatený bublinkami vháňanými cez blower, oprie do každého centimetra vášho tela a vyplaví fyzické aj psychické napätie. Kúpeľ vo vírivke nielen odstráni svalovú stuhnutosť, ale prináša i osvieženie ráno pred pracovným dňom, večer zasa pripraví telo a myseľ na kvalitnejší spánok. Pri niektorých modeloch možno atmosféru umocniť hrou farieb zabudovaného LED osvetlenia. Čistenie vody napríklad pomocou ozónovej technológie ju zbaví baktérií, vírusov, odstráni dokonca aj mastné stopy (napr. z krémov). K inštalácii vírivky s celoročným využitím treba najskôr zvoliť vhodnú plochu, napríklad terasu alebo zimnú záhradu. Okrem akrylátových víriviek sú v ponuke i nafukovacie modely, ktoré sa dajú veľmi ľahko premiestňovať.

K hlavným výhodám domáceho wellness oproti verejným zariadeniam patrí pokoj a súkromie domáceho prostredia. Navyše sa s ním výrazne eliminujú riziká nákazy a možného prechladnutia. Najobľúbenejšie wellness aktivity – saunovanie a vírivý kúpeľ – môžete mať doslova na dosah. www.mountfield.sk