Apartmán plný umenia

 

„Je fajn vybrať sa občas na výlet mimo mesta,“ hovorí Nicole Adler, rodená Viedenčanka, ktorej „pracovnou náplňou“ sú výlety. Módna novinárka a redaktorka série turistických sprievodcov „Len pre ženy“ obýva úžasný viedenský apartmáne s výhľadom na Belvedér, a tak sme si nemohli nechať ujsť príležitosť nazrieť doň a zachytiť na niekoľko fotografií jeho úžasnú atmosféru.

 

 

V štýle modern glam

V originálnom apartmáne Nicole Adler, zariadenom v eklektickom štýle, ktorý je mixom moderny a glamouru, sa všetko – s výnimkou jej kocúra Johnnyho – riadi pravidlom redukcie. A ako príklad jeho majiteľka vysvetľuje: „Nikdy nevešiam na steny všetky obrazy. Pravidelne ich vo svojej galérii vymieňam.“ Spája pritom klasiku, ako napríklad kreslo od Le Corbusiera, s dielami miestnych umelcov a vytvára tak inšpiratívny celok v štýle modern glam.

 

 

Pulzujúce srdce

Keďže miluje veľkosť a priestrannosť, rozbúšila srdce svojho bytu vo veľkoryso priestrannej izbe, ktorá slúži ako obývačka i domáca pracovňa. „Často usporadúvam rôzne oslavy a posedenia – nie je nič nudnejšie ako príliš oficiálny obed pri stole – a na to treba veľa priestoru. Objednám si DJ-a, v lete otvorím všetky okná a susedia sa musia zmieriť s tým, že sa tu bude tancovať a zabávať až do východu slnka.“

 

 

Minimalizmus a voľný priestor

Byt Nicole dokazuje, že menej je naozaj viac a starostlivo vybraný nábytok ešte viac vynikne na minimalistickom pozadí. Mimochodom, čím viac voľného priestoru, tým viac miesta na tancovanie!

 

 

Westwing, Peter Michal › foto Westwing

 

Článok si prečítate v INTERIER-EXTERIER júl-august 2020