Novinky v znamení plážového relaxu

Spoločnosť DEDON na tohtoročnom veľtrhu nábytku a dizajnu v Miláne premiestnila návštevníkov na tajnú pláž, ktorú pre ňu vyčaril medzinárodne uznávaný dizajnér Werner Aisslinger.

„Po vlaňajšej inšpiratívnej téme ‚cesta do džungleʽ bol čas znova sa vrátiť na pláž, no nie na hocijakú. Snívali sme o útulnej skrýši, kde sa človek utiahne, stretne s priateľmi, rodinou a kde aj my, spoločnosť DEDON môžeme osláviť naše nové kolekcie. Werner náš zámer perfektne pochopil,“ nechala sa počuť kreatívna riaditeľka spoločnosti Sonja van der Hagen.

Vytvoriť príjemný a zároveň sofistikovaný priestor bola pre Wernera Aisslingera výzva: „Keď tvoríte pre DEDON, nestačí aby to vyzeralo dobre, musí to mať zároveň aj špecifickú DEDON atmosféru – prírodnú, zábavnú, relaxačnú – všetko, čo robí túto značku unikátnou.“ Samozrejme, skutočné atrakcie skrytej pláže nájdete v samotných nábytkoch, v novej kolekcii animovaných lámp od Stephena Burksa, stoličke DEAN od Jean Marie Massauda, ako aj v ocenených kolekciách BRIXX, TIBBO a MBRACE.

BRIXX Prvá celočalúnená kolekcia spoločnosti DEDON, navrhnutá dizajnérkou Lorenzou Bozzoli, pozostáva z flexibilných obdĺžnikových modulov, systém je jednoduchý a svojím konceptom dokonalý. Zo všetkých strán umožňuje vytvárať rôzne varianty sedenia, navyše vo sviežej farebnosti. Pri zostave BRIXX neexistujú žiadne obmedzenia počas tvorenia rôznych konfiguračných zostáv, dobre budú vyzerať v exteriéri aj v interiéri.

DEAN Stolička s inovatívnou technológiou a v nadčasovom dizajne od svetového dizajnéra Jeana Marie Massauda vznikla na základe inšpirácie závodnými jachtami, súťažiacimi o jachtársky Americký pohár. Jej elegantná, čistá podoba, ktorá je kombináciou inovatívnej techniky, absolútnej presnosti vyhotovenia s dôrazom na detail, sa vyznačuje všestrannosťou prekračujúcou hranice času a miesta.

TIBBO Tíková kolekcia dizajnérov Edward Barber & Jay Osgerby predstavuje kombináciu dokonalého spracovania, vynikajúceho komfortu a pozoruhodnej dizajnovej ľahkosti, ktorý charakterizujú elegantné, čisté tvary. Materiálový mix tíku, textílií a tkaných vlákien, použitý pri sedadlách, prináša pri sedení mimoriadne bohatý a luxusný pocit.

MBRACE Sedací nábytok určený k bazénu – s vláknovým výpletom, kombinovaným s tíkovou konštrukciou – prináša radosť z nekonvenčného prístupu, ktorého výsledkom je pútavá kolekcia stoličiek Wing, Rocking, Lounge a Footstool. V ducha striedmeho luxusu rozširujú dizajnový jazyk DEDON o nové, severskejšie stvárnenie. Sebastian Herkner navrhol sedadlo pohodlné svojou konštrukciou aj bez textilných sedákov.

Viac informácií vrátane odborného poradenstva získate od profesionálne zdatných pracovníkov spoločnosti Zeno v dome nábytku Atrium na Eisteinovej ulici v Bratislave. www.zeno.sk

DEDON_BRIXX

DEDON_DEAN

DEDON_MBRACE

DEDON_TIBBO

DEDON-TIBBO