Pračky a sušičky značky Bosch s unikátnymi technológiami

Či už ide o hodvábnu blúzku, spomienkové tričko z koncertu, čierne džínsy, funkčné oblečenie alebo luxusnú spodnú bielizeň, vďaka práčkam a sušičkám značky Bosch je zaručená dokonalá starostlivosť o ne. Inovatívne technológie šetria nielen čas, peniaze a zdravie, ale aj životné prostredie.

Hygienická čistota aj pri nízkych teplotách Oblečenie je ako naša druhá koža, a preto je dôležité, aby bolo hygienicky čisté. Baktérie a choroboplodné zárodky však prenikajú do textílií mnohými spôsobmi. Výskumy ukazujú, že ich odstránenie pri praní závisí od zvolenej teploty prania. To je dôvod, prečo sa mnohokrát na oblečenie z chúlostivejších materiálov používajú okrem štandardných čistiacich prostriedkov aj ďalšie chemikálie, aby sa aj pri nízkej teplote dosiahli potrebné hygienické výsledky. Vďaka novej technológii ActiveOxygenTM, ktorá odstráni až 99,99 % baktérií a mikroorganizmov bežne sa vyskytujúcich v bielizni, to už nie je potrebné.

Programy a funkcie šité na mieru Kým niektorí ľudia pri praní preferujú rýchlosť, pre iných je, naopak, dôležitá predovšetkým úspora. S automatickými práčkami Bosch s funkciou VarioPerfectTM je na každom zákazníkovi, či sa rozhodne prať bielizeň s maximálnou úsporou elektrickej energie, alebo v čo najkratšom čase. Ak je k vybranému praciemu programu pridaná funkcia SpeedPerfect, bežná dávka bielizne bude vypraná až o 65 percent rýchlejšie ako pri štandardnom programe. Naopak, ak má človek dostatok času a  chce prať s maximálnou úsporou energie, stačí po zvolení pracieho programu pridať funkciu EcoPerfect. Prací cyklus síce potrvá dlhšie, ale v porovnaní so štandardným praním ušetrí až 50 percent elektrickej energie.

Program nielen pre alergikov Pri práčkach je k dispozícii veľké množstvo prednastavených programov. Jedným zo špeciálnych programov je aj AlergiaPlus. Má špeciálne navrhnutý prací cyklus s dlhším praním pri teplote 60 °C, vyššou hladinou vody a dlhším pláchaním, vďaka čomu maximálnym spôsobom znižuje v bielizni množstvo alergénov, ako sú peľové častice, roztoče či zvieracie chlpy.

A keďže nikto nedokáže spoľahlivo odmerať, koľko pracieho prostriedku treba na perfektné vypranie bielizne, systém automatického dávkovania pracieho prostriedku a aviváže i-DOS dokáže pomocou inteligentných senzorov na mililiter presne zmerať a nadávkovať správne množstvo pracieho prostriedku a aviváže podľa množstva bielizne, druhu tkaniny, stupňa znečistenia a tvrdosti vody.

Účinné sušenie s nízkou spotrebou energie Aby nebolo nutné zdržiavať sa vešaním bielizne, čakaním na jej uschnutie ani zdĺhavým žehlením, skvelým pomocníkom do domácnosti je aj sušička bielizne. Sušičky značky Bosch sú vybavené pohodlným, plne dotykovým LED displejom a osvetleným voličom DirectSelect, ktorý zabezpečuje jednoduché nastavenie programu a intuitívne ovládanie s najvyššou presnosťou.

Zárukou obzvlášť jemného sušenia v sušičke značky Bosch je jedinečná konštrukcia bubna SoftDry. Funkcia Sensitive Drying túto unikátnu štruktúru bubna, ktorý zabezpečuje prístup mierneho, teplého vzduchu zo všetkých strán, využíva a navyše zabezpečuje vysoký výkon sušenia, ochranu bielizne a obmedzuje pokrčenie a záhyby.

Ochrana bielizne pred zrážaním Sušičky Bosch vynikajú celým radom špeciálnych programov a funkcií na sušenie najrôznejších druhov bielizne. Inteligentné technológie AutoDry dokážu vďaka senzorom nastaviť celý proces sušenia maximálne podľa potrieb bielizne. Len čo bielizeň dosiahne požadovaný stupeň vlhkosti, ako napríklad suché na žehlenie alebo suché do skrine, sušička sa zastaví. Takto spotrebič nevyužíva energiu zbytočne a zároveň chráni bielizeň pred zrážaním.

Konštantná spotreba energie Vďaka inovatívnej funkcii automatického čistenia SelfCleaning CondenserTM si sušička zachováva konštantnú spotrebu energie počas celej životnosti. Kondenzátor sušičky sa totiž sám v priebehu sušenia niekoľkokrát prepláchne, čím sa dokonale zbaví textilného prachu uvoľneného z bielizne. Sušičky výrazne uľahčujú alebo mnohokrát úplne odstraňujú nutnosť žehlenia bielizne, ktorá je aj bez použitia aviváže príjemne hebká a nadýchaná.